Mac'i Fabrika Ayarlarına Geri Yükleme

Yazarı Vanda / 2022-06-09

Mac'i Fabrika Ayarlarına Geri Yükleme

Mac'inizi Fabrika Ayarlarına Geri Yükleyin

1. Mac geri yüklemesi nedir?

Mac geri yüklemesi, bilgisayarınızdaki tüm dosyaları ve uygulamaları yok etmenize ve onu fabrika durumuna döndürmenize olanak tanıyan bir işlemdir. Bir Mac geri yüklemesinden sonra, tüm programlar, ayarlar ve güncellemeler kaybolacak ve Mac'iniz ilk aldığınız günkü gibi kalacaktır.

2. Mac geri yüklemesi ne içindir?

Mac geri yüklemesi, öncelikle Mac'inizdeki bir sorunu onarmak içindir. Güncelliğini yitirmiş bilgileriniz veya uygulamalarınız, performans sorunlarınız veya yazılım sorunlarınız varsa, cihazınızın geri yüklenmesi, yazılım yüklemesini yeniden başlatmak için varsayılan duruma dönmenizi sağlar. Ek olarak, bir Mac geri yüklemesi, cihazı satışa veya eşantiyona hazırlamanıza da yardımcı olur.

3. Mac'imi fabrika ayarlarına nasıl geri yüklerim?

Mac'inizi fabrika durumuna döndürmek için şu adımları izleyin:

  • 1 Adım. Geri yüklemeyi önyüklenebilir bir sürücüden başlatın. Mac'inizi açın ve tuşu basılı tutun + bir Mac OS X yardımcı programları ekranı görünene kadar.
  • 2 Adım. Bir geri yükleme seçeneği belirleyin. Üç seçenekli bir pencere açılacaktır. Geri yükleme işlemine başlamak için “OS X'i Yeniden Yükle” seçeneğini seçin.
  • 3 Adım. Geri yüklemeyi onaylayın. OS X'i yeniden yüklemek istediğinizi onaylamanız gerekecek. Devam etmek için Apple'ın Hüküm ve Koşullarını da kabul etmeniz gerekecek.
  • 4 Adım. Sabit sürücüyü seçin. Bilgisayarınızdaki sabit sürücülerin listesini içeren yeni bir pencere açılacaktır. Sistemi geri yüklemek istediğiniz sabit sürücüyü seçin.
  • 5 Adım. Konsol talimatlarını takip edin. Bilgisayarınıza bağlı olarak kurulum birkaç saat sürebilir. Konsol mesajlarını görürseniz, devam etmek için verilen talimatları tamamlayın.
  • 6 Adım. Kurulumu tamamlayın. İşletim sistemi yüklendikten sonra, Mac'inizin kurulumunu onu aldığınız andaki gibi tamamlamanız gerekecektir. Bilgilerinizi ve uygulamalarınızı kurtarmak istiyorsanız, bir yedek kullanmanız gerekecektir.

Umarız bu adımlarla Mac'inizi fabrika ayarlarına döndürebilmişsinizdir. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İyi şanlar!

Mac'imi fabrika ayarlarına nasıl sıfırlarım?

macOS'u silin ve yeniden yükleyin Mac'inizi Erase Assistant ile silin, Mac'inizi yeniden başlatın, Elma menüsü > Kapat'ı seçin, Önyükleme Seçenekleri Yükleniyor görüntülenene kadar güç düğmesini basılı tutun, Seçenekler'i seçin, Devam'ı tıklayın ve ekrandaki yönergeleri izleyin. App Store'dan macOS'un yeni sürümünü indirmelisiniz. İndirdikten sonra, diğer güncellemeler gibi yükleyebilirsiniz. macOS'i yükledikten sonra, uygulamalarınızı, verilerinizi ve ayarlarınızı önceki bir Mac'ten yeniden yüklemek için Migration Assistant'ı da kullanabilirsiniz.

Mac'ten veriler nasıl silinir?

Elma menüsü > Sistem Ayarları'nı seçin ve kenar çubuğunda Genel'i tıklayın (aşağı kaydırmanız gerekebilir). Sağdaki Aktar veya Geri Yükle'ye tıklayın ve Tüm İçeriği ve Ayarları Sil'i seçin. İsterseniz, silmek istediğiniz verileri seçmek için seçeneği seçebilirsiniz. İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

iPhone'u Fabrika Ayarlarına Geri Yükleme

İnternet ve Tarama

Restauración de un iPhone a su estado de fábricaRestaurar tu iPhone a su estado de fábrica es una... Devamını Oku »

Jacki . 2022-07-05

Değirmen ve Fabrika Arasındaki Fark Fabrika ile Fabrika Arasındaki Fark

Fark

İşte ucuz ithal et ile Yerli et arasındaki fark Fabrika vs Fabrika Bir fabrika... Devamını Oku »

Camala . 2022-05-01

MSI dizüstü bilgisayarı fabrika ayarlarına nasıl geri yükleyebilirim?

Öğreticileri Durdur

MSI'nızda bir arıza yaşıyorsanız ve bilgisayarınızın ilk yapılandırmasını geri yüklemeniz... Devamını Oku »

Christi . 2022-02-07

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra dosyaları nasıl geri yükleyebilirim?

İnternet ve Tarama

Para restaurar tus datos después de un restablecimiento de fábrica de tu teléfono Android, ve a «Copia... Devamını Oku »

Hyacinth . 2022-03-22