Tribazik bakır sülfat nedir?

Yazarı Ladonna / 2022-05-10

Tribazik bakır sülfat nedir?

Tribazik bakır sülfat nedir?

Tribazik bakır klorür (TBCC), bakır trihidroksil klorür ya da dibakırklorür trihidroksit olarak da adlandırılır. ... Maden yataklarında, metal korozyon ürünlerinde, sanayi ürünlerinde, sanat ve arkeolojik eserlerde ve de bazı canlı sistemlerde rastlanılan yeşilimsi bir kristal katıdır.

Bakır Oksiklorür ne ise yarar?

Bakır oksiklorür uzun süreli hastalık kontrolü sağlarken, bakır hidroksit anı ve hızlı etki özellikleri ile kullanım avantajı sağlamaktadır. İçeriğindeki bakır taneciklerinin optimum büyüklükte olmaları yüksek seviyede etkinlik ve yıkanmaya karşı dayanıklılık özelliklerini beraberinde getirmektedir.

Mastercop ne işe yarar?

Bitkiyi yormayan bakır: Mastercop! Hastalık etmenini geleneksel bakırlardan daha iyi kaplayarak sorunu ortadan kaldıran Mastercop, bitkinizin maviye boyanmadan yeşil kalmasını ve besin üretmeye devam etmesini sağlar.

Mastercop ne için kullanılır?

Mastercop® 'un orijinal bileşimi yapraklardan alımı arttırır. Bu özellik ürünün, enfeksiyonun gelişim ya da hastalıkların kontrol aşamalarında yağmur tarafından yapraklardan yıkanımını engeller.

Mastercop nedir?

Mastercop® üstün kalite ve benzersiz formülasyon ile geliştirilmiş bakır grupları içerisinde yeni bir fungisittir. 65,82 g/l Metalik bakıra eşdeğer Bakır Sülfat içerir.

Cuprocol ne için kullanılır?

Bitki Koruma Bağ, Domates (tarla), Kayısı, Şeftali ve Zeytin'de ruhsatlı çok yönlü koruyucu fungisit.

Cuprocol nedir?

ZZ-Cuprocol isimli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre GRUP M1 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmalarına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlanan uygulamaları direnç gelişimini teşvik etmektedir.

Cupravit ilacı nedir?

Cupravit Ob 21 koruyucu olarak uygulanan bir ilaçtır. Bu bakımdan ilaçlamaların tam zamanında yapılması gereklidir. Bitkilere zarar veren mantar sporlarının bitki üzerine geldiğinde zararsız hale gelebilmesi için, bitkinin her tarafının koruyucu bir ilaç tabakası ile kaplı olması gerekir.

Bordo bulamacı dona karşı korur mu?

Özellikle ilkbaharda gözler uyanmadan önce meyve ağaçlarına bordo bulamacı uygulandığında ilkbahar erken donlarından ve çıkabilecek potansiyel hastalıklara karşı etkili ve ekonomik bir mücadele ilacı olmaktadır.

Kükürt ile Sülfat ve Sülfit Arasındaki Fark | Kükürt-Sülfat-Sülfit

Fark

Çiftçinin Sesi/Sıvı Kükürt Nedir?Tarımda Kükürt Kullanımı. Kükürt-Sülfat-Sülfit... Devamını Oku »

Zita . 2021-12-08

Amonyum Nitrat ve Amonyum Sülfat Arasındaki Fark Amonyum Nitratın Amonyum Sülfat Arasındaki Fark

Fark

AMONYUM SÜLFAT GÜBRESİ - ŞEKER GÜBRESİ Amonyum Nitrat ile Amonyum Sülfat... Devamını Oku »

Harrietta . 2022-06-09

Bakır sülfat nedir nerede kullanılır?

Popüler konular

Bakır sülfat (göztaşı), tarımda fungal (mantari) hastalıklara karşı fungisit olarak... Devamını Oku »

Tamra . 2022-07-30

Bakır Sülfat nedir nerelerde kullanılır?

Popüler konular

Bakır sülfat (göztaşı), tarımda fungal (mantari) hastalıklara karşı fungisit olarak... Devamını Oku »

Bernetta . 2022-06-21