Google Arama Nasıl Temizlenir

Yazarı Juanita / 2022-01-04

Google Arama Nasıl Temizlenir

Google Arama Nasıl Temizlenir

– Google plus uygulamasında: Google plus arama uygulamasını açın, profil fotoğrafınıza dokunun ve Arama geçmişi'ne dokunun. Mavi simgeye tıklayıp Devam'ı seçerek kimliğinizi doğrulayın.

Tamamlanan arama geçmişi, yapılan her talebin yanında bir "X" ile sayfanın altında görünecektir. Silmek için her istek veya gün için "X"e tıklayın. Toplu silme için mavi Kaldır simgesini seçin ve istediğiniz seçeneği belirleyin.

Safari Geçmişini Sil

Apple'ın tarayıcısı da en yaygın kullanılanlardan biridir. Cupertino makaleleri gizlilik korumasına müdahale etmez, bu nedenle Safari, geçmişi kaldırmanın önünde herhangi bir engel göstermez. Elbette belirli sayfaları manuel olarak kaldırmanıza izin vermiyor.

Bir iOS aygıtında, seçenekler Ayarlar > Safari > Geçmişi ve web sitesi verilerini temizle şeklindedir. Orada hepsini bir kalem darbesiyle bastırdık. Geçmişi tutmak ve çerezleri kaldırmak istiyorsak veya tam tersi, bunu Değişiklikler> Safari> Gelişmiş menüsünde yapma imkanımız var. Bir Mac bilgisayardan doğrudan Safari tarayıcısının Geçmiş menüsüne giriyoruz. Orada, eylemi kullanmak istediğimiz geçmişi ve zaman aralığını silmeyi seçiyoruz.

Geçmiş nasıl devre dışı bırakılır

Geçmişi silmek, devre dışı bırakmakla tam olarak aynı şey değildir. Hesabınızdaki tüm göz atma izlerini kaldırdıktan sonra, Google'ın etkinliğinizi şimdilik kaydetmemesi için profil ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde geçmişinizi kalıcı olarak kaldırmamalısınız, çünkü hesap ayarlarınızdaki seçeneği devre dışı bırakırsanız, Google plus bu bilgileri şimdilik saklamayacaktır. Bunu yapmak için, Google plus hesabınızın konfigürasyonuna ve konfigürasyonuna devam etmelisiniz. Geliştirme çok basit. PC'nizde oturum açtıysanız, resmi Google plus Hesapları sayfasına gitmeniz ve "Google plus hesabına geç" yazan mavi düğmeyi tıklamanız yeterlidir. Bu butona tıkladığınızda hesap ekranınız açılır. Spesifik olarak, görüntü aşağıdakine benzer. Bu sayfada, “Veri ve Gizlilik” sekmesini almalısınız.

Google artı geçmişini kaldırın ve silin

Google hesabınızı çok daha gizli hale getirmek istiyorsanız şirket size buna benzer bazı seçenekler sunuyor. Çoğu, Google artı Hesabım gibi popüler hesap yöneticisinde bulunur. Google krom geçmişi durumunda, onu kaldırmak için bu uygulamaya gitmeniz gerekir. Google plus geçmişinizi silmek için bu kılavuzdaki adımları izleyin.

Arama geçmişimi neden kaldıramıyorum?

Bazen tarayıcı geçmişini silme seçeneği ücretsiz olmayabilir. Veya muhtemelen tarayıcınız, seçeneği belirledikten sonra bile geçmişinizi silmez. Belirli ayrıcalık ayarları, tarayıcılara sınırlamalar getirme yeteneğine sahiptir. Bu, kullanıcıya tarayıcı geçmişini yönetmesi için çok sınırlı bir gelir sağlar.

Google chrome müşterileri, google chrome://settings/clearBrowserData'yı yükleme, Ctrl-Shift-Del klavye kısayolunu kullanma veya menüye girmek için Menü (üç noktalı simge) > Çok daha fazla araç > Tarayıcı verilerini temizle'yi seçme olanağına sahiptir. Google chrome önce temel seçenekleri görüntüler, ancak meslek üzerinde çok daha fazla kontrol için öne çıkan seçeneklere geçebilirsiniz.

Google Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir

İnternet ve Tarama

– En la app de Google plus: abre la app de búsqueda de Google plus, toca tu fotografía de perfil... Devamını Oku »

Juliet . 2021-12-10

Google Haritalar ile Google Earth Arasındaki Fark: Google Haritalar vs Google Earth Karşılaştırıldığında

Fark

Google Earth Kameralarına Yakalanan 10 İNANILMAZ GÖRÜNTÜ Google Haritalar... Devamını Oku »

Rachel . 2022-04-25

Hareketle Arama'da nasıl arama yapılır?

Öğreticileri Durdur

Hareketle Arama ile nasıl arama yapılır? Bu uygulama, sesli arama yoluyla Google'a bir şey sormak... Devamını Oku »

Mallorie . 2022-02-21

WhatsApp Web'den nasıl arama ve görüntülü arama yapılır?

Öğreticileri Durdur

WhatsApp uygulaması günümüzde en çok kullanılanlardan biridir, bu durumda uygulamanın iyi olduğunu... Devamını Oku »

Susanna . 2022-05-20