Nasıl daha hızlı akıllı olabilirsiniz?

Yazarı Pollyanna / 2022-06-24

Nasıl daha hızlı akıllı olabilirsiniz?

Nasıl daha hızlı akıllı olabilirsiniz?

Nasıl daha hızlı akıllı olabilirsiniz? Her gün okuyun Beynin sürekli eğitime ihtiyacı vardır. Analiz et Yeni bilgileri işlemezsek bize hiçbir faydası olmaz. Sorular yapın. Son zamanlarda öğrendiğiniz bilgileri tekrarlayın. Gününüze renk katın. Fikirleri yazın. Değişimden korkma.

Her gün nasıl daha akıllı olabilirsiniz?

Uyandıktan sonraki 30 dakika içinde iki bardak su için. Kahvaltıda kitap incelemelerini okuyun. İşe giderken podcast veya sesli kitap dinleyin. İş yerinde yeşil çay iç. Biraz kestir. Şeker alımınızı sınırlayın.

Daha akıllı olmak için ne okumanız gerekiyor?

«Deha rejimi. Mason Curry'den Büyük Adamların Günlük Rutinleri. "Zengin düşün! Napolyon Tepesi. Sun Tzu'nun "Savaş Sanatı". Yavaş Düşün, Hızlı Karar Ver, Daniel Kahneman. Bill Bryson'dan "Neredeyse Her Şeyin Kısa Tarihi".

Bir erkeği daha zeki yapan nedir?

Akıllı ise, belirli konularda kendi bakış açısını oluşturabileceği, bazı mantıklı sonuçlar çıkarabileceği ve kararlar alabileceği bilgisini kullanabilen bir kişidir.

Kitaplar olmadan nasıl zeki olabilirsin?

Ne kadar çok okursanız, kitaplar o kadar karmaşık ve sıra dışı hale gelir. Daha iyi. Davul masanın üzerinde. Klasik müzik dinle. Hafızanızı çalıştırın. Kahve içmek. Satranç, dama ve poker oynayın. Sayı duyunuzu geliştirin. Beyninizi doğru besleyin!

Beyin nasıl gelişir?

Egzersiz yapmak. Hafızanızı hareketle şarj edin. Beyninizi doğru yiyeceklerle şarj edin. Beyninize bir mola verin. Yeni zorluklar önerin. Müzik çal. Uyurken sınavlara hazırlanın. Doğru uyanmayı öğrenin.

Konuşmada nasıl akıllı olunur?

#1. Grafikler ve tablolar kullanın. #iki. Halka açık yerlerde alkol içmeyin. #2. Akıllı olma. #3. Sesiniz üzerinde çalışın. #4. Muhatapınızın gözünün içine bakın. #5. Gözlük takıyor. #6. Bir görüntü düşünün. #7. Gülümsemek.

Zeka kitabınızı nasıl arttırırsınız?

T. "Beyin" tarafından "Süper Beyin Eğitimi". "Beyin gelişimi. "Sherlock Holmes Riddles", Richard W. "The Japanese System for Developing Intelligence and Memory", R. "Teach Your Brain to Work", M. "Super Trainer for the Brain", Ch. " Einstein Ay'da yürüyor.

Herkes hangi kitapları okumalı?

Biz Eugene Zamyatin'iz. Wit'ten Vay, Alexander Griboyedov tarafından. Jane Austen'dan Gurur ve Önyargı. Fyodor Dostoyevski'nin Idiot'u. Uğultulu Tepeler, Emily Bronte. Çavdardaki Uçurumun Üzerinde, J. Küçük Prens'ten (yazar tarafından resmedilmiştir) (toz örtüsü). Usta ve Marguerite.

Zengin olmak için hangi kitaplar okunmalı?

Bodo Schaefer – «Finansal özgürlüğe giden yol. George Clayson – “Babil'deki en zengin adam. Robert Hagstrom – “Warren Buffett. Napoleon Hill – “Düşün ve zenginleş. Robert Kiyosaki - "Zengin baba, fakir baba." Harv Ecker – «Bir milyoner gibi düşünün.

Zeki olduğunu nasıl anlarsın?

Dikkatiniz kolay kolay dağılmaz. Sen bir baykuşsun. Çabuk adapte olursun. Bilmen gereken ne kadar çok şey olduğunu anlarsın. Merakı doyumsuz. Açık. Tek başına sıkılmazsın.

Bir insanın zeki olduğunu nasıl anlarsınız?

Yaratıcılık. tembellik Merak. Kendinle konuş. İrade. Yalnızlıkla başa çık. Başkalarını dinleme isteği. Mizah duygusu.

Dünyanın en zeki insanı kimdir?

Terence Tao Davidson Enstitüsü, Avustralyalı matematikçi Terence Tao'nun IQ'sunun şaşırtıcı bir 220-230 olduğunu tahmin ediyor. Gezegendeki en zeki adam olan Terence Tao, 1975'te doğdu. İki yaşında, dahi çocuk saymayı biliyordu ve 9 yaşında, Terence zaten üniversite kurslarına gidiyordu.

Nasıl iyi okunur?

İyi okunmuş olmak, iyi bilinen bir ifadeyi yeniden ifade etmek, "oku, oku ve tekrar oku" demektir. Kesinlikle bir listeden veya tamamen rastgele bir sırayla okunabilir. Seçtiğiniz kitapların size iyi gelmesi, ufkunuzu genişletmesi ve size yeni şeyler öğretmesi önemlidir.

Beyninizi %100 kullanmayı nasıl öğrenirsiniz?

Her sabah yaklaşık aynı saatte kalkın ve güneşte biraz zaman geçirin. En önemli şeyleri beyninizin en aktif olduğu zamanlarda yapmaya çalışın ve geceleri mümkün olduğunca erken yatın. Her zaman böyle bir programa bağlı kalırsanız, beyniniz daha tutarlı çalışacaktır.

Bir F1 Startında Ne Kadar Hızlı Olabilirsiniz?

İnternet ve Tarama

Por otra parte, en el modo perfecto transferencia, la acción se vive desde la perspectiva de la cámara... Devamını Oku »

Beverly . 2022-03-04

Akıllı ve Akıllı arasındaki fark Akıl ve Akıllı arasında

Fark

ZEKA ve AKIL NEDİR? ZEKİ ve AKILLI İNSAN KİMDİR? vardır. Birçok kişi için,... Devamını Oku »

Christalle . 2021-10-04

Zeki ve Wise ve Akıllı ve Smart Arasında fark Akıllı Clever vs Akıllı vs Wise vs zeki

Fark

SÜRÜSÜYLE İnanılmaz GÜÇLERE Kavuşan 10 Hayvan zeki Smart vs akıllı vs... Devamını Oku »

Costanza . 2021-11-05

Nasıl bedava Robux'a sahip olabilirsiniz?

İnternet ve Tarama

Soru:Ücretsiz Robux kazanabilir miyim? Cevap: Hayır. Robux gerçek dünya parasıyla satın alınır... Devamını Oku »

Jerry . 2021-11-21