Ekranın vurgulanan alanının ekran görüntüsünü nasıl alırım?

Yazarı Astrid / 2022-04-04

Ekranın vurgulanan alanının ekran görüntüsünü nasıl alırım?

Ekranın vurgulanan alanının ekran görüntüsünü nasıl alırım?

Ekranın vurgulanan alanının ekran görüntüsünü nasıl alırım? tüm ekrandan Shift+Command+3; tuşlarına basın. vurgulanan alandan. – Shift+Komut+4;. Tarayıcı penceresi – Shift+Command+4, ardından boşluk çubuğu ve pencereye tıklayın.

Bilgisayarımda nasıl ekran görüntüsü alıp kırpabilirim?

Bilgisayarınız varsa, "Ekranı Yazdır" düğmesine basın. Dizüstü bilgisayarınız varsa, aynı anda iki düğmeye basın: "Ekranı Yazdır" ve "Fn". Sadece aktif pencerenin (programın) ekran görüntüsünü almak istiyorsanız, bilgisayarınızda "Alt" ve "Print Screen" tuşlarına aynı anda basın; Dizüstü bilgisayarınızda "Alt", "Print Screen" ve "Fn".

Windows 10'da ekranın bir kısmını nasıl kırpabilirim?

tuşuna basın. Pencereler. + SHIFT + S. Ekran görüntüsü için bir alan seçtiğinizde masaüstü kararacaktır. . Dikdörtgen modu varsayılan olarak seçilidir. Ekran görüntüsü otomatik olarak panoya kopyalanır.

Nasıl ekran görüntüsü alırım?

Slice and Sketch Slice and Sketch'i aramak için Win + Shift + S tuşlarına basın veya programı ada göre arayın. Başlatıldığında, ekranda görünen düğmeleri kullanarak ekran görüntüsü alanını seçin. Ekran görüntüsünü görmek için Paint'i açın ve Ctrl + V tuşlarına basın.

Windows 10'da ekranın belirli bir alanının ekran görüntüsünü nasıl alabilirim?

Yalnızca etkin pencerenin ekran görüntüsünü almak için Print Screen+Alt tuş kombinasyonunu kullanın. Ardından, herhangi bir grafik düzenleyiciyi açın ve Ctrl+V kısayolunu kullanarak ekran görüntüsünü yapıştırın.

Ekranın bir bölümünü nasıl seçersiniz?

Win + Shift + S'yi kullanın (Win, Windows logolu anahtardır). Başlat menüsünden veya görev çubuğu aramasından “Dilim ve Çiz” uygulamasını arayın ve başlatın. «Shard'ı başlatın. » Windows bildirim alanında (varsayılan olarak orada olmayabilir).

Bir ekran görüntüsünü nasıl alıp tek seferde kırpabilirim?

Windows 10'da bir ekran görüntüsünü hemen düzenlemek istiyorsanız, ekran görüntüsünü panoya koymak için PrtScr düğmesini tıklayın. Paint programını açın ve oluşturduğunuz ekran görüntüsünü programa sürükleyin. Resmin saklamak istediğiniz alanını seçin ve tıklayın. Kırp düğmesi. .

Ekranın bir kısmını nasıl kırpabilirim?

CTRL + PRTSCN'ye basın. Ardından tüm ekran gri olacaktır. Modu seçin veya daha eski Windows'ta "Yeni" düğmesinin yanındaki oku seçin. Snippet türünü seçin ve ardından ekran görüntüsünün yakalamak istediğiniz alanını seçin.

Windows 10'da bir alan seçip ekran görüntüsünü almak için klavye kısayolu nedir?

Alt ile birlikte PrtScn'ye basarsanız, etkin pencerenin bir anlık görüntüsü alınır ve bu da buluta kaydedilir. Windows tuşunu basılı tutarsanız ve PrtScn'e basarsanız, ekran görüntüsü “Bu bilgisayar/Resimler/Ekran Görüntüleri”ne kaydedilir. Oyunu oynarken Win+G panelini açıp Win+Alt+PrtScr tuşlarına basabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde ekran görüntüsü nasıl alınır?

Win + Shift + S kısayol tuşlarını kullanın. Makas çağırın ve oradan -. Ekran dilimi. . Yazdırma ekranı tuşunu kullanın. Bazen bir düğmeye yeni bir eylemin atanması için bilgisayarı yeniden başlatmak gerekir.

Bir ekranın bir kısmını nasıl kopyalayabilirim?

Kopyalamak istediğiniz pencereye tıklayın. . ALT+PRINT SCREEN tuşuna basın. Resmi Office'e veya başka bir uygulamaya yapıştırın (CTRL+V).

Kısayol tuşlarıyla nasıl ekran görüntüsü alabilirim?

Donanımınıza bağlı olarak, hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almak için Windows logo tuşu + PrtScn'yi kullanabilirsiniz. Cihazınızda bir PrtScn tuşu yoksa, yazdırılabilecek bir ekran görüntüsü almak için Fn + Windows logo tuşu + SPACE tuşu kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Telefonumda kırpılmış ekran görüntüsünü nasıl alırım?

Ekranınızda bir ekran görüntüsü alın. Android telefon. kısayolu kullanma: Güç ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın. Yakaladıktan sonra üç seçenek göreceksiniz: Düzenle, Sil ve Paylaş. Düzenle'ye basın, Google Fotoğraflar düzenleyicisine erişeceksiniz.

Ctrl Shift ile nasıl ekran görüntüsü alırım?

+ Shift + S tuş kombinasyonuna basın, ekran griye dönecek, fare imleci "artı" görünümüne dönüşecek ve farenin sol düğmesini basılı tutarak ekranın herhangi bir dikdörtgen alanını seçebilirsiniz. ekran görüntüsü almak istiyorum

Telefonumda ekran görüntüsü alınacak alanı nasıl seçerim?

Güç ve ses tuşlarını basılı tutmanız ve cihazın ekranına dokunmanız yeterlidir. Kullanıcı istenen alanı seçip parmağını kaldırır kaldırmaz ekran görüntüsü kaydedilecektir.

Ekranın belirli bir alanının ekran görüntüsünü nasıl alırım?

İnternet ve Tarama

tüm ekrandan Shift+Command+3; tuşlarına basın. seçilen alan. – Shift+Komut+4;. tarayıcı penceresinden... Devamını Oku »

Carolan . 2022-05-12

Ekranın belirli bir bölümünün ekran görüntüsünü nasıl alırım?

İnternet ve Tarama

Para tomar una captura de pantalla de un tamaño específico, seleccione «Capturar área seleccionada».... Devamını Oku »

Anny . 2021-12-13

Windows 10'da ekranın tek bir bölümünün ekran görüntüsünü nasıl alırım?

İnternet ve Tarama

Chunk ve Sketch programı Chunk ve Sketch'i aramak için Win + Shift + S tuşlarına basın veya sistem... Devamını Oku »

Honor . 2022-07-29

Windows 7'de ekranın bir bölümünün ekran görüntüsünü nasıl alırım?

İnternet ve Tarama

Fn + PrtScn tuş bileşimine basın. İstediğiniz bölgeyi seçin. Ekran görüntüsü panoya kopyalanacaktır.... Devamını Oku »

Orelee . 2022-04-10