Telefonunuzla nasıl fotoğraf çekebilirsiniz?

Yazarı Wally / 2022-03-20

Telefonunuzla nasıl fotoğraf çekebilirsiniz?

Telefonunuzla nasıl fotoğraf çekebilirsiniz?

Telefonunuzla nasıl fotoğraf çekebilirsiniz? Akıllı telefonunuzun ön kamerası yerine ana kamerasını kullanın İyi bir açı elde etmek için bir ayna kullanın. Örneğin telefonunuzu bir masaya/masaya/rafa yerleştirebilir veya akıllı telefon tutucusu kullanabilirsiniz. Uzaktan fotoğraf çekmek için, otomatik zamanlayıcı işlevini 3-5 saniye kullanmanız yeterlidir.

Nasıl güzel fotoğraf çekerim?

Yüzünüzün hangi tarafının doğal olarak asimetrik olduğuna karar verin ve yıllar içinde asimetri kendini gösterebilir. Aydınlatmayı düşünün. Titreme. Rahat ve doğal bir duruş benimseyin. Bir açı seçin. Devam et. Kamerayı temizleyin. Etrafa bak.

Cep telefonumla nasıl fotoğraf çekerim?

Google Kamera uygulamasını açın. Kamerayı özneye doğrultun ve odaklanmasını bekleyin. “Fotoğraf Çek” simgesine dokunun.

Fotoğraf çekerken neden telefonu açıyorsunuz?

Akıllı telefonu ters çevirme Akıllı telefonda işler biraz farklıdır. Sensörü ve lensi cihazın bir köşesinde bulunuyor ve bazen fotoğraf çekmek için iPhone'u ters çevirmek mantıklı geliyor. Bu, kamerayı çekim yaptığınız zemine veya yüzeye mümkün olduğunca yakın tutmanıza olanak tanır.

Telefonla yüz fotoğrafı çekmenin doğru yolu nedir?

Kişiyi çevreyle karıştırın. Hareket halindeki kişiyi yakalayın. Açı ve perspektif üzerinde çalışın. Kompozisyon için gözlerinizi kullanın. Bel çekimi yapmaktan korkmayın. Görüntüden önce veya sonra çerçeve. İkinci bir lens kullanın. Bir portre lensi satın alın.

Tripodsuz nasıl fotoğraf çekilir?

Kamerayı doğrudan yere yerleştirin. Kamerayı doğrudan yere koymaktan kaçınmak için - ki bu da ona zarar verme veya onu kirletme riskini doğurur - onu ceketimin veya tişörtümün üzerine koydum. Kameranızı bir beze sararak sadece korumakla kalmaz, istediğiniz çekimi elde etmek için daha hassas bir şekilde konumlandırabilirsiniz.

Bir fotoğraf için ayakta durmanın doğru yolu nedir?

Çekici bir vücutla poz vermenin küçük bir sırrı: Fotoğrafçının yüzünü "S" harfine benzer bir vücut kıvrımı ve ağırlığınız bir bacağınıza verirken diğer ayağınızı önde tutarak karşılayın. Kollarınızın gevşemiş, duruşunuzun rahat ve çenenizin hafifçe kalkık olması gerektiğini unutmayın. Güzel bir fotoğrafın olsun!

Selfie'lerim sırasında nereye bakmak istiyorum?

Beste yaparken ekrana bakın ve ardından bakışınızı kamera merceğine çevirin. Sadece akıllı telefonun üst kenarına bakın. Şunu unutma. Ayrıca birçok kullanıcı akıllı telefon lensinin özelliklerini dikkate almıyor ve fotoğraflarda görünmediğini söylüyor.

Aynada kendinizi doğru şekilde nasıl fotoğraflayabilirsiniz?

Ne göstermek istediğinizi anlayın. Bakışlarınızın yönü ile deney yapın. Arka planı nötr hale getirmeye çalışın. Aydınlatmanın eşit olduğundan emin olun. Fotoğrafa ışık eklemek için uygulamaları kullanın. Ayrıntılara dikkat edin. Ayna. Mükemmel temiz olmalı.

Selfie'ler neden fotoğraflardan daha iyidir?

Gerçek basit: Hayatımızda, kendimizi esas olarak aynada görürüz, kamera ise gerçek imajımızı, diğerlerinin bizi gördüğü gibi yakalar. Yüzlerimiz asimetrik olduğu için aynadaki yüz ile fotoğraftaki yüz bizim için iki farklı yüzdür.

Evde nasıl harika selfieler çekebilirim?

Selfie çekerken yerinizi kullanın. Uzaktan özçekimler yapmaya meyilliyiz ve aynı yüzün yüzlerce özçekimi ile sonuçlanıyoruz. Kendinizi aşmaya çalışmayın. Kıyafetlerinle küvete gir. Kıyafetlerini değiştir. Çekime biraz daha ayrıntı koyun. Duruşunuzu değiştirin. Bir duvar kağıdı seçin. Aynayı yeniden düzenleyin.

Güzel fotoğraflar nasıl çekilir?

açılar. Bir şeye ateş et. Diğerlerinden farklı düşünün. Işığı bul. Çerçeveleri kullanın. Sergi. Kamera nasıl doğru tutulur. "Üçler kuralı"nı unutma.

Neden aşağıdan fotoğraf çekmiyorsunuz?

Aşağıdan fotoğrafı çekilen bir kişi orantıları bozulacağı için daha büyük görünecektir. Fotoğraflarınızı yukarıdan çektiğinizde de aynı şey olacak: kişi uzanmış görünecek. Birden fazla kişinin fotoğrafını çekiyorsanız, herkesin çerçeveye iyi yerleştirildiğinden de emin olmanız gerekir.

Neden baş aşağı ateş ediyorsun?

Bu sayede video çekerken daha pürüzsüz bir görüntü elde edebilirsiniz. Ellerinizle "büyük" hareketler yapmayacağınız için, yeniden odaklama ve yakınlaştırma sırasında kamera daha az sarsılır ve aynı elin parmaklarının altında merceğin odak ve zum halkalarının kontrolü mümkün olur.

Bir headshot için poz vermeyi nasıl öğrenirsiniz?

YAPIN: Poz verirken sadece yüz ifadesinde değil, vücut pozisyonunda da kutu gibi şekillerden kaçınmaya çalışın. Yüzünüzün "çalışan tarafını" hafifçe çevirin ve başınızı birkaç santim aşağı eğin. Gülümsüyorsanız, yanaklarınız yükselecek ve yüzünüzün şekli görsel olarak yuvarlaklaşacaktır.

Telefonunuzla nasıl profesyonel fotoğraf çekersiniz?

İnternet ve Tarama

Her fotoğrafı çekmeden önce akıllı telefonunuzun lensini temizleyin. Akıllı telefonunuzu sıkıca... Devamını Oku »

Odelle . 2022-01-02

Cep telefonunuzla gece nasıl fotoğraf çekilir?

İnternet ve Tarama

Activa. el. modo HDR. Utiliza. el. autodisparador. El. flash no siempre es la solución. Modifica. el.... Devamını Oku »

Libbey . 2022-01-28

Akıllı telefonunuzla nasıl iyi bir fotoğraf çekersiniz?

İnternet ve Tarama

. Limpia la lente. A veces eso es lo que hace que las fotos sean turbias. Vigila tu concentración. Ten... Devamını Oku »

Minette . 2021-12-27

Cep telefonunuzla 3D hologram nasıl oluşturulur?

Öğreticileri Durdur

¿ 'Hologramlar, bazı filmlerde geleceğe benzeyen görüntülerdir, bunlarda kişi rüzgarda asılı... Devamını Oku »

Roselia . 2021-11-15