Tırnak tırnak cilası, tırnak cilası ve çivi emaye arasındaki fark

Yazarı Stefa / 2022-02-24

Tırnak tırnak cilası, tırnak cilası ve çivi emaye arasındaki fark

10 SANİYEDE PAS TEMİZLEME YÖNTEMİ (PAS LEKESİ NASIL ÇIKAR?)

Tırnak cilası vs Nail Enamel

Kişisel bakım konusunda, kozmetik çok önemlidir. Bununla birlikte, vücudun farklı bölümleri farklı bakım yöntemlerine ihtiyaç duymakta ve bunun için kozmetik dünyasında çok çeşitli güzellik ürünleri piyasaya sürülmektedir. Çiviler söz konusu olduğunda, bugün dünyada mevcut geniş ürün yelpazesi, özellikle tek bir üründen bahsederken çeşitli isimler ve etiketler kullanıldığı için büyük bir karışıklık yaratabilir. Tırnak cilası ve tırnak cilası, pek çok modacı arasında karışıklık yaratan iki kelime.

Tırnak cilası / Nail Enamel nedir?

Tırnak cilası, çivi plakasını süslemek veya korumak amacıyla insan parmaklarına veya tırnak tırnaklarına uygulanabilen bir çeşit cila olarak tanımlanabilir. Na il emaye ve tırnak cilası aynı ürüne atıf yapan iki isim daha vardır. Tırnak cilası, uygulama kolaylığı sağlayan fırça takılı bir bükülme kapağı olan küçük bir cam şişe içinde gelir. Şişedeki sıvı uygulandığında tırnaklara renk katar ve sertleşip kururken ince bir kabuk gibi tabakalar oluşturur.

Tırnak cilası belirli bir günde hangi kıyafetlerle oynayacağınız ile eşleştirilebilme özgürlüğüne sahip olmak için bütün renk gamında mevcuttur. Çivi cilası kullanımı 3000BC Çin'e kadar geriye sürülebilirken Çorlu Hanedanlığı M.Ö. 600 yıllarında tırnaklarında altın ve gümüş renkleri tercih etmiştir. Ming Hanedanlığı zamanında, oje, yumurta akıları, balmumu, jelatin, sebze boyaları ve Arap zamkı karışımı ile hazırlandı.

Bugün, tırnak cilası organik uçucu bir çözücü içerisinde çözünen film oluşturan bir polimerden oluşur. Butil asetat veya etil asetat içindeki nitroselüloz daha yaygın bir kombinasyondur. Buna ek olarak, Dibutyl phthalate ve kafur gibi plastikleştiriciler, krom hidroksit, ultramarin, krom oksit yeşillikleri, stannik oksit, ferrik ferrosiyanür, titanyum dioksit, demir oksit, karmin ve manganez menekşe, opalesan pigmentler gibi biraz renklendirici pigmentler Parlatıcı, maddenin çivinin yüzeyine yapışmasını sağlayan yapışkan bir polimer, renk değişimine direnç göstermek için koyulaştırma maddeleri ve mor ötesi stabilizanlar da bu karışıma dahil edilir.

Tırnak cilası ayrıca üst kat, taban kaplama ve jel olarak bilinen üç modda bulunur. Sık sık sırt dolgu maddeleri olarak da bilinen baza kat , çiviyi neme geri getirirken çivileri güçlendirir ve renkli çivi nedeniyle tırnakların lekelenmesini önlemek için renkli cilayı uygulamadan önce uygulanır. üst kaplama , renkli oje uygulandıktan sonra tırnağın üzerine uygulanır ve cilanın yonga veya çatlamaya karşı dayanıklı olabilmesi için çivinin üstünde sertleştirilmiş bir bariyer oluşturur. Jel cila 999, tırnakta düzenli tırnak cilası gibi uzun ömürlü bir tırnak cilası olup ultraviyole veya LED lambaya maruz kalmadıkça ayarlanmaz. İki haftadan fazla sürer ve düzenli tırnak cilasından daha zor çıkarılır. Tırnak cilası ve çivi emaye arasındaki fark nedir?

Oje ve tırnak cilası arasında hiçbir fark yoktur. Her ikisi de tırnağın üst kısmına uygulanan renkli cila ile çivilere renkli ve daha parlak bir görünüm vermek, aynı zamanda da koruma ve güç vermek için başvuruyor.

İlgili İlanlar:

Tırnak cilası ve lak arasındaki fark

Tırnak cilası ve lake arasındaki fark: Tırnak cilası ve tırnak cilası

Fark

Ahşap Vernikleme Nasıl Yapılır - osman çakır Tırnak cilası vs Lak Dünyanın... Devamını Oku »

Teddy . 2022-07-01

Vernik-Emaye Aralığı: Vernik-Emaye Arasındaki Fark

Fark

Sprey boya nasıl uygulanır Vernik-Emaye Boya ve mine boyaları, boya çalıştıkları... Devamını Oku »

Sal . 2021-12-01

Vernik ile Emaye Arasındaki Fark

Fark

Sprey boya nasıl uygulanır Cila ve Emaye Cila ve emaye nerelerde oluştu?... Devamını Oku »

Denise . 2022-02-22

Emaye Boya Arasındaki Fark

Fark

Zehir Saçan 4 Tencere Türü ve Güvenli Alternatifleri Emaye vs Paint vardır.... Devamını Oku »

Carmelia . 2022-06-14