Adsız Sigortalı ile Ek Sigortalı Arasındaki Fark |

Yazarı Kathie / 2022-06-06

Adsız Sigortalı ile Ek Sigortalı Arasındaki Fark |

Kasko ile trafik sigortası arasındaki farklar nelerdir?

Adlandırılmış Sigortalı ve Ek Sigortalılar

İlave sigortalı ve isimlendirilmiş sigortalılar genelde bir sigorta poliçesinde görünen ve kolayca sigortalanmış olan sigortalılar ve ilave sigortalılar arasındaki farktır karışık terimleri birçok kişi tarafından birbirinin yerine kullanıldığı için. Bununla birlikte, ikisi arasında birçok önemli farklılık var ve bu farklılıkların bireylerin maddi kayıpları, dava ve yanlış anlama ile birlikte gelen diğer sorunları önlemesine yardımcı olabileceğini anlamak. Bununla birlikte, bu terimler arasında bir takım önemli farklılıklar vardır. Aşağıdaki makalede, her dönemin açık bir açıklaması sunulmakta ve adlandırılmış sigortalı ile ek sigortalı arasındaki benzerlikler ve farklılıklar gösterilmektedir.

Adlandırılmış Sigortalı

Adlandırılmış sigortalı, çıkarılmış sigortanın sahibidir ve sigorta poliçesini satın alan kişi budur. Adlandırılmış sigortalı, ilkenin ilk sayfasında ve bildirimler sayfasında adlandırılacak ve geri kalan tüm politika boyunca "siz" ve "sizin" olarak geçecektir. Birden fazla adlandırılmış sigortalı olabilir ve bu kişiler veya taraflar en iyi ve en kapsamlı kapsam ve korumaya sahiptir. Adlandırılmış sigortalı, poliçede herhangi bir değişiklik veya değişiklik yapabilecek tek kişi veya taraftır. Ayrıca, talepleri beyan etme, ödeme yapma, sigorta fonları alma, politikayı tamamen iptal etme ve diğer değişiklikleri yapma yetkisi de vardır. Adlandırılmış sigortalı ayrıca, sigortalı olan varlık veya mülk üzerinde birincil menfaate sahip olan ve varlıklara yasal olarak tapuda bulunması gereken taraf olmalı.

Ek Sigortalı

Ek sigortalı, sigortalanmış varlığın sorumluluğunu üstlenen bir kişi veya taraftır. Ek sigortalı statüsü, adlandırılmış bir sigortalı tarafından tazminat sözü verilen üçüncü bir tarafa verilecektir. Bu, adlandırılmış sigortalının poliçede belirtilen şartlar ve koşullar çerçevesinde sigortalardaki korumayı ek sigortalıya da genişleteceği anlamına gelir. Bununla birlikte, poliçede, ilave sigortalı sadece, adlandırılmış sigortalı adına yapılan operasyonlar için doğmuş olan hasarları kapsayacaktır. Ek sigortalının poliçede herhangi bir değişiklik yapacak herhangi bir gücü olmayacaktır. Buna ek olarak, ek sigortalı sadece sigorta poliçesinden sorumluluk alabilecek ve fiziki hasar, vandalizm, hırsızlık, yangın vb. Sebeplerden kaynaklanacak zararlar için başka herhangi bir teminat elde edemeyecektir.

Adsız Sigortalı ile Ek Sigortalı arasındaki fark nedir?

İsim verilen sigortalı ve ilave sigortalılar genellikle bir sigorta poliçesinde görünen şartlardır. Politika şartları ve koşulları uyarınca tazmin edilen iki farklı tarafa atıfta bulunurlar. Adlandırılmış sigortalı genellikle sigorta poliçesini kazanıp satın alan kişidir. Adlandırılmış sigortalı, en geniş kapsama alanına sahiptir ve değişiklik yapabilen ya da poliçeyi iptal edebilen tek kişi veya taraftır. Öte yandan ek sigortalı, sigortalanmış varlığın sorumluluğunu üstlenen bir taraftır. Ek sigortalıya, belirtilen sigortalı tarafından tazminat ödenmesi sağlanacak olup, bu yüzden ek sigortalı poliçede belirtilmiştir. Bununla birlikte, poliçede, ilave sigortalı sadece, adlandırılmış sigortalı adına yapılan operasyonlar için doğmuş olan hasarları kapsayacaktır.

Özet:

Adlandırılmış Sigortalı ve Ek Sigortalılar

• Adlandırılmış sigortalı ve ilave sigortalılar genellikle bir sigorta poliçesinde görünen şartlardır. Politika şartları ve koşulları uyarınca tazmin edilen iki farklı tarafa atıfta bulunurlar.

• Adlandırılmış sigortalı, alınan sigorta poliçesinin sahibidir ve sigorta poliçesini satın alan kişi budur.

• Adlandırılmış sigortalı en geniş kapsama sahiptir ve değişiklik yapabilen ya da poliçeyi iptal edebilen tek kişi veya taraftır.

• Ek sigortalı, yalnızca sigortalı varlıkta yükümlülük çıkarına sahip olan bir kişi veya taraftır.

• Ek sigortalılar, yalnızca, adı geçen sigortalı adına yapılan operasyonlar için doğan hasarlar için geçerlidir.

Adsız düzenleyici idari işlemler nelerdir?

Popüler konular

İdare, 1982 Anayasasında düzenlenmiş olan Kanun Hükmünde Kararname, tüzük ve yönetmelikler... Devamını Oku »

Ruthanne . 2022-05-27

HTC Rhyme ile HTC Droid arasındaki fark İnanılmaz 2 HTC Rhyme ile HTC Droid arasındaki fark İnanılmaz 2 HTC Rhyme vs HTC Droid İnanılmaz 2 HTC, HTC Rhyme ile HTC Droid arasındaki inanılmaz farkı 2

Fark

ABD'den Samsung'a iyi haber HTC Rhyme vs HTC Droid Incredible 2 HTC açıkladı... Devamını Oku »

Appolonia . 2022-04-22

Teminatlı ve sigortalı arasındaki fark

Fark

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası Arasındaki Fark #9 | İsmail ŞENTÜRK Ensure... Devamını Oku »

Alvira . 2022-02-09

Masal ile Masal arasındaki fark: Masal ile Masal arasındaki fark

Fark

VİDEODAKİLERE GÖRE BU VİDEOYU İZLEYEN TÜM ERKEKLER ÖLMELİ Masal ~ Masal... Devamını Oku »

Sheilah . 2021-11-03