ÖRme ve Kertenkele Arasındaki Fark

Yazarı Rosamond / 2022-01-10

ÖRme ve Kertenkele Arasındaki Fark

FAYANS USTASI# MUTFAK GRANİT DÖŞEME BÖLÜM1

Örgü Örsü vs Örgü

Örgü ve örgü dikiş elbiselerinde kullanılır ve genellikle birlikte birleştirilir. Her ikisi de bir kumaşta kullanılıyor olmasına rağmen, Örgü ve sade arasında yalnızca ufak bir fark var.

Örgü ve sünger arasındaki ana fark dikiş tarzındadır. Örme dikişte, iğne dikişin üstünde ve arkasında içeri girer. Öte yandan, purl dikişte, iğne aşağıya ve dikiğin ortasına iner.

Örme yöntemi ile yapılan dikiş yaklaşık olarak V şeklinde bir formasyondur. Ancak purl yöntemi ile yapılan dikiş küçük bir yatay çubuk oluşturur ve biraz dışarı fırlar.

Plaka yönteminde yapılan bir dikiş, örme dikişin tersi olarak veya tam tersi olarak adlandırılabilir. Böyle bir durumda, bir taraftaki purl dikiş diğer taraftan örme dikiş gibi görünecektir.

Genellikle örme dikişi, ön kısımda dikiş yapmak için veya dış tarafta görünen kısım yapmak için kullanılır. Ama purl dikiş normalde kumaşın arka tarafında veya görünmeyen kısmı üzerinde görülür.

Eğer örme ve sünger arasındaki farkı net bir şekilde anlamak istiyorsa, her iki dikişin nasıl yapıldığına bakmak gerekir. Örme dikişlerde, sağ iğne sol iğnenin arkasına yerleştirilir. İplik, sağ iğne ve sol iğnenin arkasında saat yönünün tersine sarılır ve bu, bir halka oluşturur. İplik çember boyunca çekilmeli ve bu da ilmiği yapıyor.

Sırıkta, sağ iğne sol iğnenin önüne yerleştirilir. İplik, sol iğne üzerinde saat yönünün tersine sarılır ve sağdaki yuvarlak etrafında sarılır ve bir ilmek oluşturur. İpliği ilmek boyunca çekin.

Özet:
1. Örgü ve sedef arasındaki en büyük fark dikiş tarzındadır.
2. Örme dikişte, iğne dikişin üstünde ve arkasında içeri girer. Arka dikişte iğne aşağıya ve dikiğin önüne iner.
3. Örme yöntemiyle yapılan dikiş yaklaşık olarak V şeklinde bir oluşum ve düzdür. Parlak yöntemi kullanarak yapılan dikiş, küçük bir yatay çubuk oluşturur ve biraz dışarı fırlar.
4. Bir purl dikiş örme dikişin tersi olarak adlandırılabilir ve tam tersi. Böyle bir durumda, bir taraftaki purl dikiş diğer taraftan örme dikiş gibi görünecektir.
5. Örme dikiş, ön kısımda dikiş yapmak için kullanılır. Arka uç dikiş normalde arka tarafta görülür.

Dantel Örme ve Örme Dantel Arasındaki Fark

Fark

Dantel şeması nasıl okunur? Dantel Örgü Örgüsü vs Örme Dantel 'ın yerleştirilmesinde... Devamını Oku »

Roseanna . 2021-12-06

ÖRme ve Kanatlılar Arasındaki Fark Fark

Fark

Pijama Nasıl Dikilir? Plaid vs Flannel Yapamayanlar var bazen kendi başlarına... Devamını Oku »

Jacinta . 2021-10-13

ÖRme ile Pürüzleme Arasındaki Fark

Fark

Sıva püskürtme küregi ile duvar sıvası(1)TEL:0 850 303 41 21 Örgü ve... Devamını Oku »

Modestia . 2021-10-15

Dokuma ve Örme Arasındaki Fark

Fark

37 ÖRME KUMAŞ HATALARI Örgü Örgü Örgü Örgü Hatırlayın Dokuma ve... Devamını Oku »

Ninnetta . 2022-02-26