Judo ve Jujitsu Arasındaki Fark Fark

Yazarı Kimbra / 2022-01-26

Judo ve Jujitsu Arasındaki Fark Fark

Jiu jitsu nedir ? Bjj ile arasında ki fark nedir ?

ilk ve en önemli ayırt edici özelliği Jujitsu Judo atası olduğu bir gerçektir. Jujitsu, eski Japon Samurai savaşçılar tarafından konuşlandırılmış komple bir mücadele sistemidir ve yumruklar, tekmeler, kafatas çekme, kılıç kullanımı ve rakibini aşağı çekmeniz için ne kullanmanız gerektiğini içerir. Judo, Jujitsu'nun yalnızca bir ve daha nazik bir parçasıdır ve gerçekten, birinin vücut ağırlığını kullanarak ve rakibin üstesinden gelmek için nasıl kullanıldığı bir rakiple çakışan savunmacı bir savaş şeklidir.

Jujitsu disiplini, Samurais antik Japonya savaş alanlarında belliydi. Judo'nun tüm tekniklerini içerir. Ayrı ayrı, sinir merkezlerine ve organlara saldırı kombinasyon sistemleri de içerir. Judo tamamen sinir merkezleri ve organlar üzerindeki saldırılarla yok uzakta Jujitsudan çok daha güvenli ve tonda sürümü ve yerine kolayca uygulanabilmesine dövüş sanat biçimi olarak güvenli hale ve rekabetçi bir spor olarak girmiştir.

Judo'da kazanmanın anahtarı, rakibin momentumundan zekice ve fırsatçı çatışmalara, fırlatmaya ve atlamaya şans vermektir. Jujitsu bununla birlikte genişler ve tuzaklar, iğneler, yıkıcı darbeler ve eklem kilitlerinden oluşan birkaç kombinasyon kullanır.

Judo'nun daha sportif bir tavır sergilerken, Jujitsu'nun gerçek bir kavgayla ilgisi olduğunu söyleyebilirsiniz. Özünde, bu, Judo'da, Jujitsu'da sadece rakibini atmak veya gezmek demektir; ancak amaç, onları zayıflatarak ya da kemiklerini parçalamaktır. Ya da başka bir deyişle Judo erkek çocuklar içindir ve jujitsu erkekler için!

3'ten büyük - çarpıcı kullanılarak dahil> Jujitsu, eski Japon dövüş geleneğinin bir parçasıdır ve bir şekilde eski Japon yaşam ve savaş tutumunu yansıtmaktadır. Judo ise modern çağın bir icadıdır ve modern çağın duyarlılıklarını yansıtır ve bu nedenle dövüş sanatının çok uygar ve kesinlikle kinder bir şeklidir. Judo, dünyadaki okullarda öğretilir. Biri, içtenlikle dünyanın herhangi bir okulunun geleneksel Japon Jujitsu'yu öğrencilerine öğretmeyi düşündüğünden şüphe ediyor.

Özet:

1. Jujitsu, Judo'nun atasıdır.
2. Jujitsu, eski Japon Samurai savaşçılar tarafından konuşlandırılmış komple bir mücadele sistemidir ve yumruklar, tekmeler, gasp ve kılıç kullanmayı içerir. Judo, rakibin üstesinden gelmek için kişinin vücut ağırlığını ve nasıl kullanıldığını kullanarak savunma biçiminde bir rakiptir.
3. Jujitsu, sinir merkezleri ve organlarına yönelik birleşik saldırı sistemleri içeriyor. Judo, Jujitsu'nun sinir merkezlerine ve organlara yönelik saldırıları tamamen ortadan kaldıran daha güvenli ve tonlu bir versiyonudur.
4. Judo'nun daha sportif bir tavır takınırken Jujitsu'nun gerçek bir kavga ile ilgisi olduğunu söyleyebilirsiniz.

Jujitsu ve Jiu Jitsu Arasında farkı: Jiu Jitsu vs Jujitsu

Fark

Jiu jitsu nedir ? Bjj ile arasında ki fark nedir ? karşı kendilerini savunmak... Devamını Oku »

Van . 2022-01-12

Judo-Aikido: Fark ve Judo Arasında Fark

Fark

Aikido mu daha iyidir, karate mi? Judo ve Aikido arasında Kung Fu, Karate, Judo... Devamını Oku »

Blisse . 2022-07-18

Karate ve Judo Arasındaki Fark

Fark

JUDO vs TAEKWONDO ???? Ganryujima Karate-Judo Karate ve judo Japon kökenli... Devamını Oku »

Jayme . 2021-11-09

Aikido ve Judo Arasındaki Fark

Fark

Aikido mu daha iyidir, karate mi? Aikido ve Judo düşünmeye meyillidir. Dövüş... Devamını Oku »

Rozalie . 2021-11-25