Uyruk ve Miras Arasındaki Fark

Yazarı Lil / 2021-11-18

Uyruk ve Miras Arasındaki Fark

DİN PSİKOLOJİSİ - Ünite 2 Konu Anlatımı 2

Uyrukluk ve Miras

* Miras doğumdan miras alınan bir şeydir. Kişisel özellikler, durum ya da doğum hakkı ve mülkler olabilir.

* Ulusal miras, önceki nesiller arasında aktarılmış bir şeydir; bir gelenek. Tarihi binalar ve kültürel, dinsel gelenekler gibi değerli nesneler ve nitelikler olabilir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- .

İki vatandaşlık ve miras terimleri arasında belirgin bir farklılık var. Milliyet, geldiğiniz ülkeyi, miras ise geldiklerinize atıfta bulunur. Miras 'soy' kelimesini çağrıştırır. Miras doğanızın doğumunun kronolojik temsilinden başka bir şey değildir.

Vatandaşlık, ülkeniz hakkında bilgi verir. Eğer İngiltere'de doğmuş olsaydınız, siz İngilizce olarak adlandırılırsınız. 'İngilizler' uyrukluğunu gösterir. Atalarınızın ve ataların özelliklerini doğası gereği miras alırsınız. Miras oldukça doğal. Milliyet doğal değildir.

Miras ebeveynlere bağlıdır ve doğal olarak gelir. Milliyet, üye olduğunuz ulus anlamına gelir. Bir uyruklu Amerikalı hala Avrupa atalarına sahip olabilir. Tarihçilerin bazıları, başka bir ülkenin vatandaşlığına girip vatandaşlığa alınarak bu ülkenin vatandaşlığına kavuşsanız bile, vatandaşlığınız aynı kaldığı görüşündedir. Bu görüş diğer tarihçilerin görüşlerine göre biraz farklıdır. Vatandaşlığa kavuşturulduktan sonra başka bir ülkenin vatandaşlığına kavuştuğunuz takdirde milliyetiniz de değişir. Dolayısıyla vatandaşlık konusunda iki görüş vardır. Güney Afrika'da doğan ve vatandaşlığını kazandıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde yerleşmiş bir bilim insanıysanız, o zaman Güney Afrika doğumlu bir Amerikalı bilim adamı olarak çağırılırsınız.

Miras, atalarınızdan ve atalarınızdan gelen özelliklerin tedarikidir. Siz de ailenden özelliklerini alabilirsiniz. Bir ülkenin mirası, ülkedeki tarihi, kültürel, dini ve sosyal gelişmeler açısından konuşulur. Ülkenin büyük mirasını oluşturan mirası.

Uyruk Türk mü Türkiye mi?

Popüler konular

Uyruk Türk mü Türkiye mi? Cevap : Bizim uyruğumuz Türkiye Cumhuriyeti olarak geçer.... Devamını Oku »

Cybill . 2022-03-28

CV de uyruk kısmına ne yazılır?

Popüler konular

Fotoğraf sayfanın sağ üst köşesinde olmalıdır. CV'de yer alması gereken kişisel... Devamını Oku »

Shel . 2022-03-03

Kimlikte Uyruk nerede yazar?

Popüler konular

Burada harf ve rakamlardan oluşan dokuz haneli yazı sizin seri numaranızdır. Hemen altında... Devamını Oku »

Arlie . 2022-05-17

CV de uyruk ne demek?

Popüler konular

Uyruk kelimesi tanım olarak kişinin vatandaşlık bağı ile bir ülkeye bağlı olması... Devamını Oku »

Terrie . 2021-11-04