süpürge nasıl temizlenir

Yazarı Stephine / 2022-06-14

süpürge nasıl temizlenir

süpürge nasıl temizlenir


Süpürge Nasıl Temizlenir?

Süpürgeler birçok insanın günlük yaşamının bir parçasıdır. Süpürgeniz ne sıklıkta kullanılırsa kullanılsın, evinizin derli toplu kalması için düzenli olarak temizlemenizde fayda var. Bir süpürge şu şekilde temizlenir:

Gerekli araçlar

 • süpürge
 • su
 • kayın
 • fırça
 • sirke

Süpürge Temizleme Adımları

 1. Temizliğe hazırlamak için süpürgedeki kalıntıları temizleyin. Bunu yapmak için, süpürgedeki kiri ve kalıntıları temizlemek için bir elektrik süpürgesi kullanın.
 2. Bitkiye biraz ılık su dökün. Küçük bir yemek kaşığı sirke ekleyin. Bir çözelti oluşturmak için iyice karıştırın.
 3. Süpürgeyi sıvıya batırın ve fırça ile kuvvetlice ovalayın. Çözeltinin artık işe yaramadığını hissetmeye başlarsanız, mahsulü daha fazla ılık suyla yenilemeniz gerekebilir.
 4. Süpürgeyi mahsulden çıkarın ve kurumaya bırakın. İşlemi hızlandırmak için süpürgeyi kurulamak için temiz bir havlu kullanın.
 5. Süpürge tamamen kuruduğunda, kalan kiri temizlemek için vakumu kullanın. Bu, süpürgenin tamamen temiz olmasını sağlayacaktır.

Bu basit adımlarla süpürgenizi yeni ve kullanıma hazır hale getireceksiniz.

Fırçadan tüy nasıl çıkarılır?

Sıcak suya batırın: Kaseyi ılık suyla dolduruyoruz. Daha sonra bir çay kaşığı şampuan ve bir tane daha bikarbonat ekleyip fırçaları yaklaşık 20 ila 30 dakika tanıtıyoruz. GÖZ! Fırçalarınız ahşap veya dolgulu ise, zarar vermemek için sadece kılları daldırın. Bu sürenin sonunda fırçayı çıkarıp fazla suyu damlatıyoruz. Fırçanın dişlerini kırmamak için çok sert ovalamamaya özen göstererek elimizle ovmaya devam ediyoruz. Son olarak onları asıyoruz ve kurumaya bırakıyoruz.

Tüyün süpürgeye yapışmaması için nasıl yapılır?

Süpürgenin tüy bırakmasını önlemenin basit yolu çorap kullanmaktır. Bunu yapmak için, süpürge fırçasını naylon bir çorapla sarmanız ve çorabı kılları kaplayacak şekilde yerleştirmeniz gerekecektir.

Süpürgenizi Nasıl Temizlersiniz?

Süpürgenizi doğru şekilde nasıl temizleyebilirsiniz? Süpürge kullanmak, zemini korumanın en geleneksel yoludur, ancak temizlemeden tekrar tekrar kullanamazsınız. Toz ve kir süpürge üzerinde birikebilir ve performansını etkileyebilir.

Süpürgenizi düzgün bir şekilde temizlemenin adımları şunlardır:

1. Adım: Süpürgenizi Kontrol Edin

Süpürgenizi temizlemek için yapmanız gereken ilk şey, çizik veya hasar belirtisi olmadığından emin olmak için kontrol etmektir. Süpürgeniz hasar görmüşse, kullanımı güvenli olan yenisiyle değiştirmek en iyisidir.

2. Adım: Pozuelos'u temizleyin

Kuyular - süpürüldüğü kıllar - daha fazla kir partikülünün birikme eğiliminde olduğu alandır. Temizlemek için kuyuları sabun ve suyla yıkayabilirsiniz. Ardından temiz su ile durulayın. Kuyuları temiz bir bezle kurulayın.

3. Adım: Kolu Dezenfekte Edin

Süpürgenizin sapı muhtemelen bakterilerin en çok biriktiği yerdir. Dezenfekte etmek için, kolu suyla nemlendirilmiş bir bezle ve ev tipi dezenfektanla temizleyin. Ardından temiz bir bezle kurulayın ve havayla kurumaya bırakın.

Adım 4: Tamamen kurumasını bekleyin

Sonunda, saklamadan önce süpürgenin tüm bileşenleri tamamen kuru olmalıdır.
kalıptan kaçının. Hava açıksa süpürgeyi kuruması için dışarıda bırakın. Alternatif olarak, bu işlemi hızlandırmak için bir ısı kaynağının yanında bırakın.

Süpürgenizi temizlemenin faydaları

Süpürgenizi düzenli olarak temizleme:

 • Yüzeyde biriken kiri ve tozu uzaklaştıracaktır.
 • Evinizdeki bakteri miktarını azaltacaktır.
 • Süpürgenizin performansını ve dayanıklılığını artıracaktır.

Bu adımları izleyin ve bakımlı bir süpürgenin tüm avantajlarından yararlanın.

Süpürge nasıl temizlenir ve tüm tüyler nasıl çıkarılır?

Bir kovayı veya leğeni ılık suyla doldurun ve elinizle biraz bulaşık deterjanı ekleyin. Fırçayı süpürge sapından çevirerek çıkarın ve 20-30 dakika suda bekletin. Fırça suya daldırılmış durumdayken, görünür kirleri çıkarmak için eldivenlerle sağlanan kendi ellerinizle kendinize yardım edin. Tüm gevşek parçacıkların giderildiğinden emin olmak için fırçayı ara sıra sallayarak suyun içinde gezdirin. Tüm toz ve tüy kalıntılarını giderdikten sonra, fırçayı tekrar süpürgeye vidalamadan önce temiz bir bezle kurulayın.

Süpürge Çubuğu Çevrimiçi Nasıl Oynanır?

Öğreticileri Durdur

Broom Online oyunu hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız mini rehberimizi okumalısınız. Burada... Devamını Oku »

Babbette . 2022-06-21

Elektrikli süpürge zaman içinde nasıl bir gelişim göstermiştir?

Popüler konular

19. yüzyıla kadar halı ve eşyalar sopayla dövülüp yıkanarak temizleniyordu. İlk elektrik... Devamını Oku »

Bekki . 2021-12-15

Homend robot süpürge telefona nasıl bağlanır?

Popüler konular

Robot süpürgeyi şarj istasyonuna yerleştirerek açınız. Adım 2: Mobil aygıtınıza... Devamını Oku »

Bibby . 2022-03-20

Mi Home robot süpürge telefona nasıl bağlanır?

Popüler konular

Akıllı robot süpürgenizi güç düğmesine basarak açın ve ardından şarj istasyonuna... Devamını Oku »

Caresse . 2022-03-12