nasıl iyileştim

Yazarı Maud / 2022-04-17

nasıl iyileştim

nasıl iyileştim


Bir yaralanmadan sonra nasıl iyileşirim

Bazıları diğerlerinden daha ciddi olan birçok farklı yaralanma şekli vardır. Egzersiz sırasında bacak yaralanmasından boyun yaralanmasına kadar yaralanmalar meydana gelebilir. İyileşme tedavisi, yaralanmanın tipine ve ciddiyetine bağlıdır.

dinlenme ve dinlenme

Bir sakatlık geçirdiyseniz dinlenmeniz ve mola vermeniz önemlidir. Bu, dolaşımı kolaylaştırmak için ayakları kaldırılmış olarak kanepede uzanabilir. Kafa travması durumunda, ağrıyı azaltmak için soğuk kompres uygulayabilirsiniz.

buz uygula

Bir yaralanmadan sonra ağrıyı ve şişliği azaltmanın etkili bir yolu buz paketleri uygulamaktır. Bu, yaralı dokuların iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca ağrıyı azaltır. Yanıkları önlemek için buzu doğrudan uygulamadığınızdan emin olun. Buz sargılarının veya buz paketlerinin kullanılması tavsiye edilir.

Kasları gevşet

Kas yaralanmalarında ağrıyı hafifletmenin iyi bir yolu kasları gevşetmektir. Bu, hafifçe gererek, etkilenen bölgeye masaj yaparak ve hatta ılık banyolar yaparak yapılabilir. Bu, ağrıyı hafifletmeye ve kasları gevşetmeye yardımcı olur.

Ağrı kesici

Yaralanma çok ağrılıysa, bazı ağrı kesici ilaçlar almanız gerekebilir. Asetaminofen veya ibuprofen gibi ağrı kesiciler geçici rahatlama sağlayabilir. Önce doktorunuza danışmadan ilaç almayın.

fizyoterapi

Yaralanma şiddetliyse, iyileşmek için bir doktora veya fizyoterapiste görünmeniz gerekebilir. Fizyoterapist, hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olmak için size kişiselleştirilmiş tedavi sağlayacaktır. Bu tedavi özel egzersizler, esneme ve manipülasyonları içerir.

Ek ipuçları

  • Doktorunuzun önermediği aktiviteleri yapmayın. Bu, yaralanmanızı etkileyebilecek egzersiz, yüzme veya diğer etkinlikleri içerir.
  • Su kaybını artırmak için sıvı tüketin. Bu, kurtarma sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.
  • Besin açısından yoğun yiyecekler yiyin. Bu, özellikle yaralanmanız ciddiyse önemlidir. Protein açısından zengin besinler kasların iyileşmesine, vitamin ve mineraller açısından zengin besinler ise hasarlı dokuların iyileşmesine yardımcı olur.

Bir sakatlık geçirdiyseniz, düzgün bir şekilde iyileşmeniz önemlidir. Bu ipuçlarını izleyin ve yaralanmanız için en iyi tedaviyi almak üzere bir profesyonel görün.

Silinen WhatsApp mesajlarını nasıl görebilirim?

WhatsApp: silinen mesajları nasıl görebilirim? WhatsApp'ı Android telefonunuzdan veya iPhone'unuzdan kaldırın, WhatsApp'ı yeniden yükleyin ve aynı telefon numarasıyla oturum açın, Artık mesajlarınızı Google Drive veya iCloud'dan geri yükleyebilirsiniz, Silinen mesajlarınız diğer mesajlarınızla birlikte geri yüklenecektir.

Silinen WhatsApp mesajlarını kurtarmak için nasıl yapabilirim?

-WhatsApp'ı yeniden yükleyin ve aynı telefon numarasıyla giriş yapın. -Şimdi, Google Drive veya iCloud'dan gelen mesajları geri yüklemeniz gerekiyor. Bunun için işlemi başlatmak için “Geri Yükle” seçeneğine dokunmanız gerekir. -Silinen mesajlar geri yüklenecektir. Bu, geri yüklenmesi gereken veri miktarına bağlı olarak biraz zaman alabilir. -İşlem tamamlandığında, silinen mesajlar kullanılabilir olacaktır.

WhatsApp geri dönüşüm kutusu nerede?

WhatsApp Çöp Kutusuna nasıl girilir? WhatsApp çöp kutusuna erişmek için öncelikle cep telefonunuzdan uygulamaya gitmelisiniz. Ardından, WhatsApp simgesine uzun basın. Küçük bir pencere açılacak, ardından çöp kutusu simgesine tıklayın veya Android'de kaldırın.

Parolamı nasıl kurtarırım?

Dijital çağda, tüm şifrelerinizi hatırlamak çok zor olabilir. Bir gün şifrenizi unutursanız üzülmeyin! Parolanızı kurtarmanın bazı pratik yolları şunlardır:

1. Şifre kurtarma seçeneğinizi kullanın

Parolanızı kurtarmanız gereken platforma girdiğinizde, "Parolamı unuttum" seçeneğini arayın. Elektronik kimliğinizi doğrulamak için sizden genellikle bir doğrulama kodu istenir. Yeni bir parola almak için bu işlevi kullanın.

2. Parolanızı sıfırlamak için bir bağlantı alın

Bazen platformların e-posta gönderme seçeneği vardır. şifrenizi sıfırlamak için bağlantı. Genellikle e-posta adresinize gönderilir. Oradan, kullanılabilir olduğunda yeni bir kod alabileceksiniz.

3. Platform yöneticisiyle iletişime geçin

Başka bir seçenek de yardım için platform yöneticisi veya destek ekibiyle iletişime geçmektir. Kimlik doğrulama yoluyla parolanızı kurtarmanıza yardımcı olabilirler.

4. Benzersiz bir parola kullanın

Benzersiz bir şifre kullanmak çok faydalıdır. Bu, onu daha iyi hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Hatırlanması kolay bir parola oluşturmak için satır veya tümcecik tabanlı bir parola oluşturucu kullanabilirsiniz.

5. Bir şifre uygulaması kullanın

Şifre uygulamaları, tüm şifrelerinizi güvende tutmanıza yardımcı olabilir. Bazı uygulamalar şunları sağlar:

  • şifreleri hatırla
  • Güçlü parolalar oluşturun
  • şifreleri otomatik doldur

Tüm şifrelerinizi tek bir yerde saklamak için bir şifre uygulaması kullanabilirsiniz. Bu, şifrelerinizi unutmamanıza yardımcı olacak ve ayrıca size güvenli bir koruma sağlayacaktır.

Artık şifrenizi kurtarmanın bazı yollarını bildiğinize göre, artık şifrenizi unutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak!

iCloud'dan nasıl çıkılıriPhone X nasıl sıfırlanıriPhone XS ve XS Max yeni gibi nasıl geri yükleniriPhone XS ve XS Max nasıl biçimlendiriliriPhone nasıl yeni gibi geri yükleniriPhone nasıl biçimlendirilir

Programlar

İCloud'dan nasıl çıkılır İPhone X nasıl yeniden başlatılır İPhone XS ve XS Max yeni gibi... Devamını Oku »

Mignon . 2021-12-31

Tik Tok ile iki video nasıl yüklenir ve tek bir videoda nasıl birleştirilir?

Öğreticileri Durdur

Sosyal medya, insanların bağlantı kurma ve bilgi alışverişi yapma şeklini tamamen değiştirdi.... Devamını Oku »

Prudy . 2021-10-09

Ejderhanı nasıl eğitirsin 3 nasıl indirilir?

Öğreticileri Durdur

, olduğu gibi bu büyük franchise'ın bugüne kadarki en son taksitidir. DreamWorks ve bizi son maceraya... Devamını Oku »

Candida . 2021-11-16

Utorrent'ten 'Ejderhanı Nasıl Eğitirsin' filmini nasıl indirebilirim?

Öğreticileri Durdur

     Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, 2010 yılında başlayan ve gişe başarısı olan bir üçlemedir... Devamını Oku »

Millie . 2021-10-05