müzik nasıl yapılır

Yazarı Hesther / 2022-04-02

müzik nasıl yapılır

müzik nasıl yapılır


müzik nasıl yapılır

Müzik yapmak karmaşık bir görev olmak zorunda değildir. Temel bilgilerle kolayca başlayabilir, ardından diğer stilleri ve teknikleri keşfedebilirsiniz. İşte yaratıcı müzik dünyasında yolunuzu bulmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

1. Bir enstrüman seçin

Başlamak için ne tür bir enstrüman öğrenmek istediğinize karar vermek önemlidir. Gelenekselden modern enstrümanlara kadar olabilirler. Piyano, gitar, saksafon gibi geleneksel enstrümanları bulabilirsiniz. Ve elektrik bas, davul, MIDI klavye vb. gibi modern.

2. Temel bilgileri öğrenin

Melodiler, akorlar ve ritimler gibi temel kavramları anlamak önemlidir. Bu araçlar müzik oluşturmak için gereklidir.

3. Stilleri keşfedin

Temel teoriyi anladığınızda, en çok sevdiğiniz müzik tarzına yaklaşabilirsiniz. Country, caz, pop, klasik ve hip hop'tan keşfedilecek birçok müzik türü var.

4. Enstrümanınıza iyi bakın

Aletlerin özen ve dikkat gerektirdiğine dikkat etmek önemlidir. Bunları kullandığınızda, iyi durumda kalmaları için temizlemeli ve dezenfekte etmelisiniz. Kullanmadığınızda güvenli bir yerde saklayın.

5. Bol bol pratik yapın

Müzik yapmak çok çalışma ve disiplin gerektirir. Pratik yaptıkça kalıpları, teknikleri ve stilleri keşfedeceksiniz. Çalma pratiği yapın, doğaçlama yapın ve kendi melodilerinizi yaratın.

6. Çalışmanızı yayınlayın

Müzik bestelemeye başladıktan sonra çalışmanızı yayınlayabilir ve dünyayla paylaşabilirsiniz. Müziğinizi aşağıdakiler gibi akış platformlarında yayınlayabilirsiniz: Spotify, elma Müzik, Gelgit ve daha fazlası.

7. Disfruta tu müzik

Son olarak, sürecin tadını çıkarın. Farklı teknikler ve stiller deneyin ve sonunda insanların dikkatini çeken bir şeye sahip olacaksınız. Kendi yarattığınız müzik dünyasına hoş geldiniz.

Kendi müziğinizi nasıl yaparsınız?

Kendi şarkılarınızı yaratmanın adımları şunlardır: Müzik dinleyin: analiz edin, Müziğin temellerini anlayın, Ses hakkında bilgi edinin, Yazılım, çeşitli programlar edinin, Başkalarının yaptıklarından öğrenin ve sonra onu geliştirin, Deneyin. Bulana kadar çalın, Müzik dinleyin: analiz edin, Örnekleri kullanın, Orijinal sesinizi üretmek için yazılım araçlarını kullanın, Ekolayzır ve filtrelerle miks üzerinde çalışın, Daha fazla ayrıntı ve beste ekleyin ve Tüm çalışmaları gözden geçirin. Müziğinizi dünyayla paylaşın!

Müzik yapmak için ne gerekiyor?

Müzik prodüksiyon stüdyonuzu kurmak için ihtiyacınız olan temel olarak: Bilgisayar, Prodüksiyon yazılımı veya DAW, Ses arabirimi veya ses kartı, Dinleme monitörleri veya stüdyo hoparlörleri, Kulaklıklar, MIDI klavye veya denetleyici, Mikrofonlar, Kablolar ve konektörler, İş İstasyonu, Mikser, Monitör amplifikatörü, CD/kayıt/vinil oynatıcı, Müzik aletleri.

Şarkı nasıl yapılır?

Bir şarkı nasıl yazılır? 5 temel tuş – La Cupula Music Şarkının temelini ve yapısını belirleyin, İlham alın, Aklınıza gelen her şeyi yazın, Koro kilit nokta, Kayıt zamanı geldi, 2022, ne yapmanız gerekiyor? ?

1. Şarkının temelini ve yapısını tanımlayın: Şarkınızın ne hakkında olacağını ve onu oluşturan öğelerin neler olacağını belirlemek anlamına gelir. Başlangıç ​​noktası, mısraları ve korosu olan bir şarkı mı, tek mısra ve enstrümantasyon mu yoksa her ikisinin birleşimi mi olduğuna karar vermektir.

2. İlham alın: Elbette, iyi bir şarkı yazmak için ilham şarttır. İlham kaynaklarını çevrenizde, ilgi alanlarınızda, sevdiğiniz müziklerde, anılarınızda ve hayal gücünüzde arayın! İyi bir şarkı yazmak, sizinkini benzersiz kılmak için diğer şarkıları, hikayeleri ve deneyimleri dinlemeyi gerektirir.

3. Aklınıza gelen her şeyi yazın: İşin püf noktası, iyi ya da kötü, aklınıza gelen tüm fikirleri yazmaktır, bu fikirler bir şarkı için başlangıç ​​noktası olabilir. Önemli olan, fikirlerinizi yazabileceğiniz bir araca sahip olmaktır, böylece gitmelerine izin vermezsiniz.

4. Kilit nokta olarak koro: İyi bir metrik çizgiye ve akılda kalıcı cümlelere sahip bir koro, şarkınızın temeli olabilir. Koronuza sahip olduğunuzda, mektubunuzun dinleyicilerin zihninde kazınmış olarak kalması için ihtiyacınız olan ayarlamaları yapın.

5. Kayıt zamanı: Şarkınızın kaydına dahil etmek istediğiniz tüm unsurları hayal edin. Sesten enstrümanlara, ses efektlerine kadar… harika bir sese sahip olmak için elde etmeniz gereken unsurların bir listesini yapın.

Amazon Müzik'ten Müzik Nasıl İndirilir

Öğreticileri Durdur

Nasıl indirilir müzik de Amazon Müzik Yeni bir abonelik için kaydoldunuz Amazon Müzik ve onunla... Devamını Oku »

Kellie . 2022-07-19

iPod müzik çalar nasıl müzik yüklenir?

Popüler konular

Müzikleri her zaman indirme: Ayarlar > Müzik bölümüne gidin, sonra Otomatik İndirmeler'i... Devamını Oku »

Emilie . 2022-04-24

Çevrimdışı müzik çalmak için uygulamalar | En İyi Müzik Çalarlar 2021

Öğreticileri Durdur

Çevrimdışı bir müzik uygulaması, özellikle rahatlatıcı ses ihtiyacının hissedildiği çeşitli... Devamını Oku »

Lorene . 2022-06-04

Video nasıl yapılır ve müzik eklenir?

İnternet ve Tarama

1. Adım. Movavi Video Editor Plus'ı yükleyin Video düzenleyiciyi web sitemizden Rusça olarak indirin.... Devamını Oku »

Leena . 2021-10-26