Bir telefonun ücretli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Yazarı Miguela / 2021-11-18

Bir telefonun ücretli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Bir telefonun ücretli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?


Bir telefonun ücretli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Modern teknoloji ilerledikçe, belirli bilgilerin nasıl bulunacağına ilişkin yeni sorular sıklıkla ortaya çıkıyor. Çoğu zaman kendimizi bir telefonun ücretli olup olmadığını veya nasıl öğreneceğimizi düşünürken buluruz. Neyse ki, bir telefonun ücretli olup olmadığını belirlemenin birkaç yolu vardır.

Çevrimiçi kaynakların kullanımı

gibi çeşitli web siteleri vardır. IMEI.Bilgi, durumunu ve özelliklerini belirlemek için telefonun IMEI numarasını yazabileceğiniz. Bu kaynaklardan bazıları şunlardır:

  • Cihaz bilgisi
  • Telefonun markası ve modeli
  • Üretici bilgileri ve geçerli şebeke operatörü
  • Cihaz kilitleme ve kilit açma durumu

Bu web siteleri, telefonun ücretli olup olmadığını anlamamıza yardımcı olacak gerekli bilgileri bize sağlar. Telefon kilitliyse ödenmiş demektir.

Sağlayıcı ile doğrulama

Bir telefonun ücretli olup olmadığını belirlemenin başka bir yolu, şebeke servis sağlayıcısına başvurmaktır. Bu, şebeke operatörünü arayarak ve kontrol etmek istediğiniz telefonun IMEI numarasını vererek yapılabilir. Şebeke operatörü, telefonun ücretli olup olmadığını bize bildirebilir.

satıcıya sor

Son olarak, ödeme yapılıp yapılmadığını belirlemek için telefonun satıcısına danışmak mümkündür. Çoğu zaman bu, hizmetin sağlandığı sağlayıcıya ve şebeke operatörüne bağlıdır. Satıcıya telefonun ücretli olup olmadığını sormamız gerekiyor.

Sonuç olarak, bir telefonun ücretli olup olmadığını belirlemenin birkaç yolu vardır. Bunlar, IMEI.Info gibi çevrimiçi kaynakları kontrol etmeyi, şebeke operatörüyle iletişime geçmeyi ve satıcıya danışmayı içerir. Bu adımlar telefonun özelliklerini anlamamıza ve ücretli olup olmadığını belirlememize yardımcı olacaktır.

Bir telefonun ücretsiz olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Numaralar 800 veya 900 ile başladığında arama ücretsizdir, yani aramayı kim alırsa o öder. Bu numaralara sahip değillerse, arayan kişi arama ücretini öder. Ön ek 01800 ise, bu da ücretsiz bir numaradır ve çağrıyı alan kişi herhangi bir ödeme yapmaz.

900 ödenip ödenmediğini nasıl öğrenebilirim?

900'lü bir numarayı aramak, ister cep telefonundan ister sabit hatlı telefondan yapılmış olsun, ücretsizdir. 800/900, otomatik ters ödemeli bir numaradır, yani siz ararsınız, ancak aramanızın ücretini tam olarak ödeyen şirket, o numarayı anlayan ve aramayı alan şirkettir. Bu karşı ödemeli numaralar çok yüksek bir orana sahiptir ve belirli ürünler veya bilgilerle size kaliteli hizmet sunabilecek büyük şirketlerle iletişim kurmak içindir. 900, 803/807, 806 veya 902 gibi özel tarifeleri olan ve diğerleri arasında bilgi hizmetleri, danışmalar için tasarlanmış diğer numaralardan farklı olarak.

İspanya'daki ödeme numaraları nelerdir?

Ülkemizde 901, 902, 905 ve 803'ten 807'ye kadar giden birçok özel tarifeli numara vardır. Bu özel tarifeli telefon öneklerinin her birinin bir işlevi vardır: 901 ve 902 genellikle ticari bilgi veya müşteri hizmetleri içindir. bazı şirketler.

Bir telefonun ücretli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bazen bir telefonun ücretli olup olmadığını bilmek gerekir. Bu, bir güvenlik önlemi olarak veya bazı cep telefonu planlarından yararlanmak için önemlidir. Bu nedenle, bir telefonun ücretli olup olmadığını nasıl öğrenebileceğinizi ve böylece bilinçli bir karar verebileceğinizi açıklayacağız.

Modeli Kontrol Et

Bir telefonun ücretli olup olmadığını bilmek için ilk şey, modelini kontrol etmektir. İki ana ankesörlü telefon şirketi Apple ve Samsung'tur. Bu markaların bir modeline sahipseniz telefonunuzun ücretli olduğundan emin olabilirsiniz. Google, Xiaomi, Huawei ve Nokia gibi diğer tanınmış markaların da Apple ve Samsung kadar yaygın olmasa da ücretli ürünleri var.

Fiyatları Kontrol Et

Bir telefonun ücretli olup olmadığını öğrenmenin bir diğer kriteri de fiyatlara bakmaktır. Mevcut pazar, telefonlar için çok çeşitli fiyatlar sunuyor, ancak paranın karşılığını belirlemek için ekipmanın kalitesini ve özelliklerini dikkate almak önemlidir. Ankesörlü telefonların maliyeti genellikle 600 ila 1000 ABD Doları arasındadır, bu nedenle bir telefon buna yakın bir yerdeyse, büyük olasılıkla ankesörlü telefondur.

Ayrıntıları Kontrol Edin Ankesörlü Telefon Almaya Değer mi?

Karar vermeden önce modelleri ve fiyatları göz önünde bulundurmak önemlidir. Bununla birlikte, bir telefonda beğendiğiniz ve bir telefonda aradığınız detayların bir listesini yapmak da önemlidir:

  • dayanıklılık : Ankesörlü telefonlar daha ucuz telefonlardan daha uzun süre dayanır.
  • Kamera: Ankesörlü telefonlar genellikle yüksek kaliteli kameralara sahiptir. Fotoğraf çekmeyi veya video kaydetmeyi seviyorsanız bu kullanışlıdır.
  • pil: Ankesörlü telefonlar genellikle daha ucuz telefonlardan daha iyi pillere sahiptir.
  • Özellikler: İyi performans gösteren bir telefon istiyorsanız, cihazın RAM ve dahili bellek gibi teknik özelliklerine bakmanız gerekir.

Bu ipuçlarını dikkate almak, bir telefonun ücretli olup olmadığına ve satın almaya değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır.

Telefonun kapalı olup olmadığını nasıl anlarız?

Popüler konular

Aradığınız numara hemen “aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen daha... Devamını Oku »

Cinderella . 2021-10-24

Telefonun orjinal olup olmadığını nasıl anlarız?

Popüler konular

Telefonun IMEI kodu E-Devlet'in IMEI sorgulama sayfasından IMEI kodunu sorgulayabileceğiniz... Devamını Oku »

Legra . 2021-11-17

Telefonun kayıtlı olup olmadığını nasıl anlarız?

Popüler konular

Cihazın kayıtlı olup olmadığı; e-Devlet kapısı üzerinden ( https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama... Devamını Oku »

Keriann . 2022-01-17

Xiaomi telefonun sıfır olup olmadığını nasıl anlarız?

Popüler konular

Yeni bir Xiaomi telefonu aldıysanız ve şüpheniz varsa kendi sitesinden imei veya seri... Devamını Oku »

Saidee . 2022-02-01