nat ps4 nasıl açılır

Yazarı Agatha / 2022-02-28

nat ps4 nasıl açılır

nat ps4 nasıl açılır


Nat PS4 Nasıl Açılır

PS4'ünüzü ağa bağlamaya çalışırken NAT sorunları mı yaşıyorsunuz? Bu yaygın bir durumdur, ancak bunu düzeltmek için yapabileceğiniz bazı basit ayarlar vardır. Bu yazıda NAT PS4'ün nasıl açılacağını adım adım açıklıyoruz.

1. Adım: NAT'ınızı doğrulayın

İlk şey, NAT'ınızın hangi durumda olduğunu doğrulamaktır, bunun için girmelisiniz. Ayarlar> Ağlar> İnternet Bağlantı Durumu.

Orada, sizin durumunuzda yazdığından emin olarak NAT'ınızın durumunu bulacaksınız. açık. Değilse, aşağıdaki adımları izleyin.

2. Adım: PS4'ünüzün IP'sini kontrol edin

NAT'ı açmaya devam etmek için konsolunuzun IP'sini doğrulamanız gerekir. Bunu Ağlarda tekrar bulacaksınız, sadece seçeneği seçmeniz gerekiyor İnternet Bağlantı Bilgileri.

3. Adım: Yönlendirici Ayarlarını Güncelleyin

Konsolunuzun IP'sini aldıktan sonra, bir sonraki adım, bazı parametreleri değiştirmek için yönlendirici yapılandırmasına girmektir. Bunun için genellikle İnternet tarayıcısına girmeniz ve yönlendirici arayüzüne girmek için yapılandırılmış IP adresini çubuğa yazmanız gerekecektir.

Yönlendiricinizde yapmanız gereken değişiklikler şunlardır:

  • Bağlantı için bir UDP tipi bağlantı noktası ekleyin
  • PS4'ünüzün IP'sini dost ağlar listesine ekleyin
  • DMZ'yi (Askerden Arındırılmış Bölge) etkinleştirin

4. Adım: İlerlemeyi Kontrol Edin

Önceki adım bittiğinde, NAT'ın gerçekten açılıp açılmadığını doğrulamanız gerekir. Bunun için geri dön Ayarlar> Ağlar> İnternet Bağlantı Durumu NAT'ınızın şimdi içinde olduğunu doğrulamak için açık.

5. Adım: Destek İsteyin

Yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramazsa ve sorun yaşamaya devam ediyorsanız doğru ayarlar için yönlendirici üreticinizle iletişime geçin. Sorunu çözmenize yardımcı olması için Sony teknik desteğine de başvurabilirsiniz.

Bu basit adımlarla NAT PS4'ünüzü mümkün olan en kısa sürede yapılandırmış olacaksınız, böylece çevrimiçi oyunların keyfini sonuna kadar çıkarabileceksiniz.

PS4'ünüzün NAT tipini nasıl bulabilirsiniz?

Ayarlar'ı ve ardından Ağ'ı seçin.İnternet Bağlantısını Test Et'i seçin. Test, bağlantınızı NAT Tip 3 olarak gösteriyorsa, ağa bağlanmada sorun yaşıyor olabilirsiniz. NAT Type 2 gösteriyorsa, PS4'ünüz çoğu çevrimiçi özelliği destekler.

Açık NAT nedir?

NAT Tip 1, açık, bağlantının çalışması için çeviri gerektirmez. En yaygın olanı, yönlendirici bağlantı noktalarının açık olduğunu, cihazımızın sabit bir IP'ye sahip olduğunu veya DMZ işlevini etkinleştirdiğimizi ima eden NAT Tip 2, orta'dır. Bu yapılandırma, terminalimizin ağa tamamen açık olmasını ve ağdaki tüm cihazların doğrudan erişebilmesini sağlar.

Açık NAT, ağa daha fazla uzaktan erişim sağlayan bir ağ güvenlik ayarıdır. Bu yapılandırma, çoğu yönlendiricide uygulanan fazla trafiği ve içerik denetimini kaldırır ve gelen bağlantılara sahip olmayı kolaylaştırır. Oyuncuların sunuculara doğrudan bağlantı kurabilmeleri için esas olarak oyun sunucuları için önerilir. Bu yapılandırma, güvenlik saldırılarını önlemek için ağ üzerinde daha fazla denetim gerektirir; bu, kullanıcıların ilgili güvenlik duvarı ve virüsten koruma yazılımını yapılandırdıklarından emin olmaları gerektiği anlamına gelir.

NAT'ımı nasıl açık yapabilirim?

Giriş yaptıktan sonra UPnP ayarlarına gidin. Üreticiye bağlı olarak "Ayarlar", "Ağ ayarları", "Gelişmiş ayarlar" veya benzerlerinde olabilir. Ayarlardaki değişikliğin kaydedildiğinden emin olmak için UPnP'yi açın ve yönlendiricinizi ve cihazınızı yeniden başlatın. NAT türünüz artık katı olmayacak.

İnternet bağlantısı için gereken uygun bağlantı noktalarını açmak için yönlendiricinizdeki bağlantı noktası yönlendirme ayarlarına da gidebilirsiniz. Örneğin, bazı yönlendiricilerde 53, 80, 88 ve 3074 numaralı bağlantı noktalarını açmak gerekir. Bu özellik, ekipman üreticisine göre değişir.

Hâlâ daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, bağlantı noktalarının nasıl açılacağı hakkında bilgi için yönlendiricinizin üreticisine başvurun.

PS4 için hangi portlar açılmalı?

Bu oyun konsollarında online oynamak için PS4 ve PS5 portlarını açmanız gerekirse portlar şu şekildedir: TCP Portları: 80, 443, 5223 ve 10070 ile 10080 aralığında, UDP Portları: 3478, 3479, 3658 ve 10070. Bu bağlantı noktaları, kullanıcıların PlayStation Network'e bağlanması için gereklidir.

Nat PS4 nasıl değiştirilir?

Programlar

nat PS4 nasıl değiştirilir? PlayStation 4 müşterisiyseniz, büyük olasılıkla kötü bir hamle... Devamını Oku »

Kassey . 2022-05-01

Xbox'ta NAT nasıl açılır

Öğreticileri Durdur

nasıl açık NAT Xbox'ta İçindeki çevrimiçi çok oyunculu oyunlarla ilgili sorunlar Xbox ? Bağlantı... Devamını Oku »

Aurelia . 2022-02-25

NAT nasıl açılır

Öğreticileri Durdur

. En sevdiğiniz oyunun çok oyunculu bir oturumunu PC'de barındırmak istiyorsunuz, ancak onu oluşturma... Devamını Oku »

Nicolea . 2022-01-06

Nat Geo Wild nasıl izlerim?

Popüler konular

Nat Geo Wild, Türkiye'de DIGITURK 185. kanal, D-Smart 64. kanal, Teledünya 194. kanalda,... Devamını Oku »

Pia . 2022-06-15