Excel'de Pasta Grafiği Nasıl Yapılır

Yazarı Lynnette / 2021-12-01

Excel'de Pasta Grafiği Nasıl Yapılır

Excel'de Pasta Grafiği Nasıl Yapılır


Excel'de pasta grafik nasıl yapılır

Pasta grafikler, verileri net bir şekilde görselleştirmenin en iyi yollarından biridir. Excel, pasta grafikler oluşturmak için en iyi araçlardan biridir. Excel, büyük miktarda bilgiyi anlaşılması kolay bir görsel biçimde sunmanıza yardımcı olabilir. Burada size Excel'de bir pasta grafiğinin nasıl yapıldığını göstereceğiz.

1. Adım: Verilerinizi hazırlayın

Pasta grafik oluşturmaya başlamadan önce verilerinizin açık ve basit bir şekilde düzenlendiğinden emin olun. Bu, verileri sütunlara (örnek: Cinsiyet) ve satırlara (örnek: Yüzde) ayırmanız gerektiği anlamına gelir.

2. Adım: Verileri seçin

Verileriniz organize edildikten sonra, pasta grafiğine dahil etmek istediğiniz verileri seçmeniz gerekir. Tek tek verileri seçebilirsiniz, ancak bir satırdaki veya sütundaki tüm verileri de aynı anda seçebilirsiniz. Verileri seçtikten sonra, elektronik tablonuzdaki tüm verileri seçmek için Ctrl + A tuşlarına basın.

3. Adım: Grafiği oluşturun

Artık verileri seçtiğinize göre, pasta grafiği oluşturmaya başlayabilirsiniz. “Ekle” sekmesinde, “Grafik” düğmesine tıklayın ve “Pasta Grafiği” seçeneğini seçin. Bu, seçtiğiniz verileri ve bir dizi özelleştirme seçeneğini içeren yeni bir pencere açacaktır.

4. Adım: Grafiği özelleştirin

Bu, pasta grafik oluşturmanın eğlenceli kısmıdır. Grafiğinizi özelleştirmek için renkler, etiketler, başlıklar ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Grafiğinizi özelleştirmek için değiştirebileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

  • Çizgi genişliği ayarları: Bu, grafik çizgilerinin kalınlığını ayarlamanıza olanak tanır.
  • Veri etiketleri: Bu, grafikte görüntülenen verileri ek yorumlarla etiketlemenizi sağlar.
  • renkleri: Grafiğinizin renklerini markanızın renk paletine uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

5. Adım: Grafiği kaydedin

Grafiğinizi istediğiniz gibi aldıktan sonra kaydetmeyi unutmayın. Sağ üst köşedeki “Kaydet” düğmesine tıklayın ve grafiğinizi kaydedin. Artık istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Umarız bu makale, Excel'de pasta grafiğin nasıl oluşturulacağını anlamanıza yardımcı olmuştur. Herhangi bir başka sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Adım adım Excel'de pasta grafiği nasıl yapılır?

Excel Elektronik tabloda, pasta grafiğinde kullanmak istediğiniz verileri seçin, Ekle > Pasta veya Halka Grafiği Ekle'ye tıklayın ve bir grafik seçin, Grafiğe tıklayın ve ardından son rötuşları eklemek için grafiğin yanındaki simgelere tıklayın: başlık, etiketler, başlıklar vb. İşiniz bittiğinde, grafiği kaydetmek için Tamam'ı tıklayın.

Kolay pasta grafiği nasıl yapılır?

DAİRE GRAFİĞİ NASIL YAPILIR Süper kolay – YouTube

Kolay bir pasta grafiği yapmak için şu YouTube eğiticisini öneririz: "Süper Kolay pasta grafiği NASIL YAPILIR". Video, Microsoft Excel kullanarak bir daire grafiği oluşturmak için adım adım basit bir yol gösteriyor. Bir pasta grafikte kolayca gösterilebilmesi için verileri nasıl düzenleyeceğinizi, grafiği ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacak şekilde nasıl özelleştireceğinizi ve daha çekici görünmesi için grafiğin görünümünü nasıl değiştireceğinizi gösterir.

Excel 2010'da Pie Subchart ile pasta grafiği nasıl yapılır?

Bu tür bir grafiği oluşturmak çok basittir. Herhangi bir grafik türü oluşturmak için yaptığımız gibi veri tablosunu seçmeniz yeterli. Ekle sekmesinin Grafikler grubunda, Pasta düğmesini tıklayın ve Pasta grafiği ve pasta alt grafiği seçeneğini seçin.

Şimdi başlığı düzenleyerek, etiketler ekleyerek ve daha çekici görünmesi için renkleri uyarlayarak grafiğinizi özelleştirin. Yarıçapını Biçim Paneli aracılığıyla değiştirebilir veya veri tablonuzun satırlarına veya sütunlarına göre tepki vermesini sağlayabilirsiniz, böylece görsel ve net bir şekilde değerler karşılaştırılabilir. Size kolaylık sağlamak için özelleştirildikten sonra, sadece Tamam'ı tıklayın ve bitirdiniz.

Excel'de dairesel bir grafikte yüzdeler nasıl temsil edilir?

Pasta grafiğin açıklamasında yüzde değerlerini görüntülemek için Tasarım yüzeyinde, pasta grafiği sağ tıklayın ve Seri Özellikleri'ni seçin, Açıklama altında, Özel Açıklama Metni özelliği için #PERCENT yazın ve ardından Tamam'a tıklayın ve grafiği kaydedin. .

Bar Grafiği ve Sütun Grafiği Arasındaki Fark: Bar Grafiği-Sütun Grafiği

Fark

Sütun Grafikleri Okuma: Merkezi Eğilimi Kullanarak Verileri Bir Araya Getirme ... Devamını Oku »

Susann . 2021-11-07

Excel'de iki pasta grafiği nasıl bağlanır?

İnternet ve Tarama

Resalte los datos del primer gráfico. ( Ventas, celdas A 1: B 5 );. Construir. a. gráfico circular.... Devamını Oku »

Stephi . 2022-02-21

Excel'de Kartezyen grafiği nasıl yapılır?

Programlar

Grafikler, her gün gerçekleşen şeylerin istatistiklerini kağıda dökmek söz konusu olduğunda... Devamını Oku »

Maxy . 2022-01-12

Excel'de bir tablonun grafiği nasıl yapılır?

İnternet ve Tarama

Bunun için verileri seçin. grafik. . Ekle > Önerilen Grafikler'i seçin. a'yı seçin. grafik. önizlemek... Devamını Oku »

Tessie . 2022-02-17