Yaz-Beyaz Arasındaki Fark

Yazarı Coralyn / 2022-06-17

Yaz-Beyaz Arasındaki Fark

BB ve CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

Yaz vs Beyaz

anlamına gelmektedir. Bu, iki rızalı düzenli erişkin partner arasında, hamilelik riskini azaltmak için bir bariyer yönteminin gerekliliğinin azaltılması gerektiği anlamına geliyordu. Bu yöntem, kadın üreme sisteminin hormonal döngüsünü, ovumun ve endometriyumun normal, pürüzsüz işleyişinde bir değişiklik getirmek üzere manipüle eder.

En belirgin hormon, kadın progesterona eşdeğer olan progestijenlerdir ve bu hormonun sürekli olarak verilmesi, hipotalamusun GnRH hormonunun pulsatilitesi üzerinde olumsuz bir geri bildirim yapıldığı anlamına gelmektedir. Bu, yumurtadaki foliküllerin uyarılması için gereken FSH'yi azaltır, ayrıca LH seviyesini düşürür ve böylece ovulasyon için gerekli dalgalanmayı bastırır. Ayrıca, serviksin viskozitesinde bir azalma vardır, böylece spermin nüfuz edici gücünü azaltır. Yeni kombine kontraseptif hap (COCP), hormonlar ve östrojen arasında neredeyse normal bir kimyasal denge oluşturan östrojenlerin ve progestijenlerin bir karışımıdır. Ayrıca, kontraseptif etkisinin de olduğu gösterilmiştir. Aşağıdaki pasajlar iki COCP markasını ve birbirlerinden nasıl farklı olduklarını tartışacaktır.

Yaz

Yaz, drospirenon ve etinil östradiolün kimyasal bir karışımıdır. Böylece, bu kimyasallar yumurtlamanın engellenmesine neden olur ve serviksi spermatozoa geçişine izin vermez. Bu ilacın ana göstergesi, gebeliğin önlenmesinin yanı sıra, disfonksiyonel uterin kanaması ve dismenore ile savaşmak için bir farmakolojik ajan olarak kullanılmasıdır. Bu ilacı reçete etmeden önce kardiyovasküler risk, heptopatolojik risk, psikolojik sağlık ve nöbet bozukluğu riskleri değerlendirilmeli ve genellikle bu maddelere, pıhtılaşma bozukluğuna, şeker hastalığına, obezite, hipertansiyon, CVD, karaciğer hastalığı, safra alerjisi olanlarda kontrendikedir. Taşlar, vb. Alınan başlıca yan etkiler fetüslerde doğum kusurları, kardiyovasküler hastalıkların şiddetlenmesi, migren, mide ağrısı, mide bulantısı, depresyon vb.

Beyaz

Beyaz, drosperinon, etinil östradiol ve folat takviyesinin kimyasal bir karışımıdır. Kontrasepsiyonun temel mekanizması, herhangi bir COCP ile aynıdır ve Beyazla ilişkili riskler ve kontrendikasyonlar, herhangi bir COCP ile aynıdır. Kan pıhtısı, kalp rahatsızlığı, hipertansiyon, yüksek kolesterol seviyeleri, karaciğer hastalığı ve safra kesesi hastalığına yakalanma eğiliminde olanlarda kaçınılmalıdır. Bu ilaç, folat takviyesinin varlığına bağlı olarak doğum kusurlarının azaltılmış bir profiline sahiptir.

Yaz ve Beyaz arasındaki fark nedir?

• Buna karşılık, Yaz ve Beayaz'ın kimyasal etki mekanizmaları, önlemleri, kontrendikasyonları ve yan etkileri aynıdır.

• Hem COCP'ler hem de önceden ve yeterli fizik muayene ile doktorun gözetiminde aynı şekilde kullanılırlar.

• Pıhtılaşma ve kardiyovasküler riskler başlıca olumsuz noktalardır. Ancak folatın varlığı yüzünden Beyaz farklıdır ve fetal doğum kusurlarını önlemeyi taahhüt eder.

• Küçük bir farklılık olmasına rağmen, bu farkın sonucu anne ve ailenin fiziksel, psikolojik ve sosyal refahında belirgindir.

Yasemin Pirinci ve Beyaz Pirinç Arasındaki Fark Yasası Pirinç vs Beyaz Pirinç Arasındaki Fark

Fark

Beyaz Pirinc Tavsiye Etmem Yasemin Pirinç - Beyaz Pirinç Pek çok farklı aile... Devamını Oku »

Cayla . 2021-12-20

Gümüş ve Beyaz Altın Arasındaki Fark | Gümüş vs Beyaz Altın

Fark

24 Ayar Altın Nedir? Beyaz Altın, Kırmızı Altın, Sarı Altın, Ayar, Karat Nedir? ... Devamını Oku »

Tootsie . 2022-02-24

Beyaz ve Siyah Çiçeği Tohumları Arasındaki Fark | Beyaz vs Siyah Chia Tohumları

Fark

Yeterince Protein Tüketmediğinizi Gösteren 10 İşaret Beyaz Siyah Çia Tohumları... Devamını Oku »

Tony . 2022-03-07

Dönemler arasındaki Kanama Arasındaki Farklar ve Dönemler Arasında Kanama Arasındaki Farklar ve Dönemlerde Kanama Arasında Dönemlerde Kanama Arasındaki Farklar Dönemlerdeki Kanama vs Dönemlerdeki Kanama Arasındaki Fark

Fark

LEKELENME VE ADET DÖNEMİ ARASINDAKİ FARKLAR Dönemler arasında kanama ve dönemlerinde... Devamını Oku »

Stephanie . 2022-02-21