Savaşa nasıl hazırlanılır

Yazarı Wilie / 2022-05-08

Savaşa nasıl hazırlanılır

Savaşa nasıl hazırlanılır


Savaşa nasıl hazırlanılır

Savaşlar maalesef birçok insanın yaşamının bir parçası olmaya devam ediyor. Bu, getirdiği kaçınılmaz zorluklarla yüzleşmeye hazırlıklı olmanız gerektiği anlamına gelir. İşte savaşa hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Haberdar olun

Durum hakkında mümkün olduğu kadar çok şey bilmek, savaşla başarılı bir şekilde yüzleşebilmek için çok önemlidir. Çatışmayı daha iyi anlamak ve propaganda tarafından yanıltılmaktan kaçınmak için savaşa yol açan nedenler ve koşullar hakkında bilgi edinin.

Fiziksel ve zihinsel olarak hazırlanın

Savaş, fiziksel ve zihinsel olarak yorucu bir dönemdir. Bu nedenle çatışmaya hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazırlanmak önemlidir. Bu, egzersiz yapmak, meditasyon yapmak, okumak, en son haberleri takip etmek ve sizinle ilgili becerileri geliştirmek anlamına gelebilir.

Hayatta kalma ekipmanı ve malzemeleri alın

Bir savaş sırasında, hayatta kalmak için belirli malzemeler mevcut olmalıdır. Bu, miğferler, kurşun geçirmez yelekler, cephane, ilk yardım çantaları ve bozulmayan yiyecekler gibi askeri teçhizata sahip olduğunuzdan emin olmanız anlamına gelir. Ek olarak, içme suyunun saklanması ve iyi tanımlanmış bir iletişim planı olması tavsiye edilir.

Hayatta kalma becerilerinizi geliştirin

Düşmanca ve çatışmalı bir ortamda hayatta kalma becerileri kazanmak, yaşamla ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir. Yemekleri nasıl planlayıp hazırlayacağınızı bilmek, su bulmak, güneşle birlikte yol almak gibi farklı ortamlarda hayatta kalmak için eğitim alın.

Stresle başa çıkmayı öğrenin

Savaşa hazırlanmak, beraberinde gelen aşırı stres seviyelerine de hazırlanmak anlamına gelir. Bu anlamda rahatlamayı, nefes almayı öğrenmek veya stres seviyelerini minimumda tutmak için meditasyon yapmak faydalı olabilir.

Savaş taktiklerini öğrenin

Savaştaki durumları değerlendirme, silah kullanma, tehlikeleri tespit etme ve bunlardan kaçınma, silahlarla ve hilelerle savaşma gibi beceriler. Bunlar, bir kişinin savaşla etkili bir şekilde başa çıkmak için geliştirmesi gereken becerilerden bazılarıdır.

Savaş durumunda evde ne olmalı?

Hayatta kalma kiti: gerekli minimum su, bozulmayan yiyecekler (pirinç, baklagiller), pille çalışan radyo, el feneri, ilk yardım çantası, düdük, maskeler, ıslak mendiller, bıçak, meşaleler, sırt çantası, farlar, botlar ve uygun giysiler ve acil durumlar için az miktarda madeni para veya banknot.

Nükleer savaşa nasıl hazırlanılır?

Su, paketlenmiş yiyecekler, acil durum ilaçları, elektrik kesintisi durumunda bilgi için pille çalışan veya elle çalıştırılan bir radyo, bir el feneri ve temel öğeler için ekstra piller içermelidir. Hayatta kalma kiti, acil bir durumda çocukları eğlendirmek için tahta oyunları, kitaplar, el işleri ve bulmacalar gibi aile oyunları da içermelidir. Dikkate alınması gereken diğer bazı şeyler, sarf malzemeleri ve referans kitapları, kalın giysiler, solunum ekipmanı ve bir devre dışı bırakma düğmesi içeren bir ilk yardım çantasıdır. Bir haritaya ve bir kaçış planına sahip olmak ve sığınacak güvenli bir yere sahip olmak gibi bazı önlemleri akılda tutmak önemlidir.

Savaş için ne gerekli?

İsveç'in uluslararası barış araştırma enstitüsü savaşı tanımlıyor herşey gibi iki gereksinimi karşılayan silahlı çatışma: en az bir askeri güçle, başka veya diğer ordularla veya bir isyancı güçle karşı karşıya gelmek ve on bin veya daha fazla insanı öldürmüş olmak. Bu nedenle, bir savaşın olması için şunlar gereklidir:

• Askeri silahlar, hem hafif hem de ağır silahlar.
• Muharipler için koruma ve güvenlik ekipmanlarına erişim: kurşun geçirmez yelekler, kasklar ve kalkanlar.
• Çatışmayı finanse etmek için genellikle devlet kaynaklarından gelen ekonomik kaynaklar.
• Çatışmayı organize etmek ve muhariplerin hareketlerini kontrol etmek için yeterli komuta istasyonları.
• Mücadeleyi yürütmek için iyi eğitimli ve disiplinli birimler.
• Çatışmanın kaynaklarını yönlendirmek için strateji yerleri.
• Savunma ve saldırı için uygun taktikler.
• Düşmanın oyunlarını tahmin etmek için stratejik analiz.

Savaştan önce ne yapılmalı?

Çatışmaların yönetimi Önleyici müzakereler yürütün, Çatışmaların yönetilmesi için bir hoşgörü ve müzakere kültürü geliştirin, Çatışma önlemeyi öğretin, Barışı korumak için çok taraflı anlaşmalar yapın, Ordu ve siviller arasında yakınlaşmayı teşvik edin, Hükümetler arasındaki iletişimi geliştirin, Uluslararası Topluluğu eli kulağında olan çatışmalara karşı uyarın, Savunuculuk yapın Hükümetler arasında egemen politikalar geliştirmek, Çatışmaların önlenmesi ve yönetimi için uluslararası mekanizmalar oluşturmak, Irksal, etnik ve dinsel kızgınlığı azaltmak için içerme ve hoşgörü politikalarını teşvik etmek, Uzlaşma mekanizmalarını güçlendirmek, Sorunların barışçıl çözümü için uluslararası kuruluşları teşvik etmek. çatışmalar ve güvenlik için uluslararası ittifaklar kurmak.

Depreme nasıl hazırlanılır?

Programlar

Doğal afetler hakkında konuştuğumuzda, bir dizi büyük önem taşıyan fenomenler, diğerleri arasında... Devamını Oku »

Debbie . 2022-07-01

Bir çip yarışmasına nasıl hazırlanılır?

İnternet ve Tarama

Yonga. – uluslararası bir oyun yarışmasıdır. içinde. Bilim. . daha iyi. yol. nın-nin. kurmak.... Devamını Oku »

Dorothea . 2022-02-23

Üniversite sınavına nasıl hazırlanılır?

Popüler konular

YKS Çalışma TaktikleriHangi ders olursa olsun temelinizin olmadığını düşünüyorsanız... Devamını Oku »

Nerta . 2022-06-14

Lgs'ye en iyi nasıl hazırlanılır?

Popüler konular

Öğrenciler bu sınava konu tekrarı yaparak, test çözerek ve deneme sınavına girerek... Devamını Oku »

Regina . 2022-04-16