Köpeğimin cinsinin ne olduğunu nasıl anlarım

Yazarı Dorene / 2022-02-14

Köpeğimin cinsinin ne olduğunu nasıl anlarım

Köpeğimin cinsinin ne olduğunu nasıl anlarım


Köpeğimin hangi cins olduğunu nasıl bilebilirim?

1. Adım: Köpeğinizi gözlemleyin

Açıklama: Eğer bir köpeğiniz varsa, muhtemelen onun hangi cins olduğunu merak etmenize neden olan bazı özelliklerini ayırt etmişsinizdir. Bu özelliklere bazı örnekler:

 • Boyut
 • kulakların şekli
 • Başın boyutu ve şekli
 • tüylü mü yoksa
 • Dreadlock'larınız, katlanmış bir kuyruğunuz veya "dövüşen kulaklarınız" varsa

2. Adım: Köpeğinizi başka bir türle karşılaştırın

Köpeğinizi başkalarıyla karşılaştırmak, parkta köpekleri gözlemleyerek bir gün geçirmek ve en iyi arkadaşınızın en çok benzediği cins hakkında fikir edinmek iyi bir fikirdir! Bu, cinslerini tanımlarken nelere bakmanız gerektiği konusunda size bir fikir verebilir.

3. Adım: İnternette Araştırma

İnternet, köpek ırkları hakkında bilgi bulmak için güçlü bir kaynaktır. Ek olarak, birçok web sitesi, blog ve forum, köpeğinizin cinsini belirlemenize yardımcı olabilir. Okuduğunuza inanmadan önce kaynağın güvenilir olduğundan emin olun.

4. Adım: Sonuçları bir veterinerle karşılaştırın

Son olarak, köpeğinizin cinsi konusunda hala emin değilseniz, olası cins hakkında bir veterinere danışabilirsiniz. Profesyoneller, köpek ırkları hakkında çok geniş bir bilgiye sahiptir, bu nedenle, cinsin tanımlanması söz konusu olduğunda, çok iyi bir bilgi kaynağıdır!

5. Adım: Bir genetik test deneyin

Hala köpeğinizin hangi cins olduğundan emin olmanız gerekiyorsa, son seçenek bir genetik test öğrenmek için Bu tür testler güvenlidir ve neredeyse her zaman çok doğru sonuçlar verir.

Köpeğimin kökenini nasıl öğrenebilirim?

Köpekler için DNA testleri ile köpeğin yavrularını öğrenebiliriz, yani bir köpek yavrusu ile bazı sözde ebeveynler arasında bir ilişki olup olmadığını öğrenmek için DNA testi yapabiliriz. Bununla köpeğin hangi cins olduğunu belirleyebilir ve köpeğinizin genetik kökeninin kökenlerini bilebiliriz.

Bir köpeğin safkan mı yoksa melez mi olduğu nasıl anlaşılır?

Köpeğinizin fiziğini analiz edebilir ve görünümünün hangi ırktan geldiğini araştırabilir veya genetik test yaptırabilirsiniz. Bu ikinci seçenek elbette en doğru olanıdır. Köpeğinizin fiziksel özellikleri, hangi cinsten geldiğini belirlemenin yollarından biridir.

Köpeğimin cinsi nedir?

Bir köpeği evlat edindiniz ve bunun hangi cins olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? Pek çok köpek ortak özelliklere sahip olsa da her biri benzersizdir ve genetiği sayısız etnik ve bölgesel katkı içerir. Genetik uzmanlarının yavru köpeğinizin türü hakkında neler söylediğini merak ediyorsanız, işte size bazı fikirler.

1. Anılarınızı inceleyin

Köpeğinizin nereden geldiğini hatırlıyor musunuz? Hangi cins olduğunu bilmek için iyi bir ipucu, kitabın nereden geldiğini bilmekten kaynaklanabilir:

 • Refugio: Birçok barınak, mülteci bilgilerinde bu türü listeler. Köpeğinizin ceketini, yapısını, boyutunu ve kafa şeklini kuruluşun kayıtlarıyla karşılaştırın.
 • Kayıt: Köpeğinizi yetiştiricilerden alınan belgelerle satın aldıysanız, bilgileri doğrulamak için onlara bir e-posta gönderin veya köpeğin geldiği yerdeki köpek derneği ile iletişime geçin.
 • güvenlik önlemleri: Kurtarma sırasında köpek yavrusu üzerinde kağıt yoksa, kurtarıldığı yeri arayın ve bir menşe raporu istemek için kurtarıcıdan randevu alın.

2. Köpeğinizi cinsiyle karşılaştırın

Köpeğinizin cinsinin tanımlanmasını mükemmelleştirmek istiyorsanız, niteliklerini dikkatlice gözlemleyin:

 • Kendi özellikleri: Köpeğinizin kafasının şeklini, kürkünü, ağız uzunluğunu ve kürk desenini not edin.
 • karşılaştırma: Köpeğinizin özelliklerini cins standartlarıyla karşılaştırın. Köpek ırkları genellikle aynı standartlarda tutulmaz ve görünümleri genetik mutasyonlar nedeniyle değişebilir.
 • belgeleme: Size yakın bir uzman varsa, evcil hayvanınızın ne tür bir karışım içerdiğini belirlemek için en kısa sürede bir köpek değerlendirmesi isteyin.

3. DNA testi yapın

Köpeğinizin verilerini aldıktan sonra, hangi atalarının onun genetik kodunu içerdiğini keşfetmek için bir DNA testi yapabilirsiniz. Uygun bir maliyet karşılığında etnik geçmişleri, çeşitli ırkları ve soyları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • sağlık: Köpeğinizi muayeneye göndermeden önce, muayeneden geçebilecek kadar sağlıklı olduğundan emin olun.
 • DNA analizi: Etnik köken ve cins hakkında eksiksiz bir profil elde etmek için köpeğinizin ağzından alınan numuneleri analiz eden birçok şirket vardır.
 • sonuçlar: Çoğu sonuç iki ila dört hafta sürer; ancak, bazı şirketler, belirli gereksinimlere dayalı rapor alacağınız teslimat favorileri sunar.

Köpeğinizin hangi cins olduğunu nasıl bulacağınıza dair bazı fikirleri zaten biliyorsunuz. Profesyonel bir sertifika, istatistikler, kalitatif analizler ve DNA testleri ile bir kez ve kesin olarak öğrenmek için kendinizi keşfedin!

Köpeğimin hamile olup olmadığını nasıl anlarım?

Popüler konular

Bir köpeğin hamile olduğunun en erken belirtilerinden birisi de “pembeleşmesi”dir.... Devamını Oku »

Sheelah . 2022-03-19

Köpeğimin depresyona girdiğini nasıl anlarım?

Popüler konular

İnsanların seslenmelerine ve varlıklarına tepki vermeyebilirler, eski heyecanlarını... Devamını Oku »

Arlyne . 2022-04-09

Büyümeyen köpek cinsinin adı nedir?

Popüler konular

Büyümeyen köpek cinsleri, hem minik halleri hem de sevimli görünümleri ile pek çok... Devamını Oku »

Robbyn . 2021-11-20

Köpeğimin ismini ne koyabilirim?

Popüler konular

Dişi Köpek İsimleriSindy.Lora.Pati.Yumak.Narin.Susam.Lili.Sakız.Daha fazla öğe... Köpeğe... Devamını Oku »

Simonette . 2022-05-25