Binance'te Nasıl İşlem Yapılır?

Yazarı Coretta / 2022-03-03

Binance'te Nasıl İşlem Yapılır?

Binance'te Nasıl İşlem Yapılır?


Binance'te Nasıl İşlem Yapılır?

Binance, en popüler kripto para borsalarından biridir. Bu kılavuz, Binance platformunda nasıl oturum açılacağı, fonların nasıl manipüle edileceği, hesabın nasıl yönetileceği ve ticaret yapılacağı hakkında sürekli bir genel bakış sağlayacaktır.

Hesap oluştur

Binance platformunda işlem yapmaya başlamadan önce bir hesap açmanız gerekir. Bunu, gerekli tüm ayrıntıları doldurarak ana Binance web sitesinde yapabilirsiniz. Buna adınız, e-posta adresiniz, şifreniz ve ödemeleriniz gibi bilgiler dahildir. Binance'e kaydolduktan sonra, platformun hizmetlerine tam erişim elde etmek için kimliğinizi doğrulamanız önemlidir.

Fonların transferi

Bir Binance hesabı oluşturduktan sonraki adım, para transferi yapmaktır. Bunu yapmak için kredi kartları, banka kartları veya kripto para cüzdanı gibi çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Para, banka hesabınızdan veya mevcut kripto cüzdanınızdan, ticaret yapmak için kullanabileceğiniz Binance hesabınıza taşınmalıdır.

Bir ticaret aç

Binance hesabınızda paranız olduğunda işlem yapmaya hazırsınız demektir. Bu, ticaret yapmak istediğiniz döviz çiftini, yatırım yapmak istediğiniz fon miktarını seçmeyi ve istediğiniz fiyatı belirlemeyi içerir. Binance, deneyimli tüccarlar için limit emirleri, stop emirleri ve son ikisini rezerve etme dahil olmak üzere bir dizi gelişmiş emir sunar. Yatırım ve ticaret stratejinize bağlı olarak, bir ticaret açmak için uygun seçeneği seçebilirsiniz.

Hesap Yönetimi ve Güvenliği

İşiniz ve güvenlik faaliyetlerinizin ayrıntılı bir görünümüne sahip olmak çok önemlidir. Binance, marjlarınız ve alım satımlarınız hakkında bilgilerin yanı sıra alım satımlarınızla ilgili çeşitli istatistikleri görebileceğiniz hesabınız hakkında ayrıntılı bilgiler verir. Hesap varlıklarınızı güvende tutmanız da önemlidir. Binance, hesabınıza erişmek için bir parola oluşturmanıza ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenize olanak tanır.

Sonuç

Binance şüphesiz en popüler kripto para borsalarından biridir. Bu kılavuz, nasıl oturum açacağınızı, fonları yöneteceğinizi, hesabınızı yöneteceğinizi ve alım satım yapacağınızı anlamanıza yardımcı oldu. Binance platformunda güvenli ve etkili bir yatırımı sürdürmek için bu kılavuzdaki yönergeleri izlediğinizden emin olun.

Binance'te nasıl çalışıyorsunuz?

Binance içinde bunu kredi veya banka kartıyla (kripto para birimleri, jetonlar ve sabit paralar satın alabiliriz), P2P değişimi (platform kullanıcılarından satın alma) yoluyla veya Simplex, Koinal veya TrustToen gibi diğerlerinden satın alabiliriz.

Binance'de nasıl ticaret yapılır

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. 250'den fazla kripto para birimini kabul eden ilk borsadır. Bu uluslararası platform, kullanıcı dostu bir arayüz aracılığıyla kripto para alışverişi yapmak isteyen kullanıcılar için alım satım hizmetleri sunar. Binance'te kripto para alışverişi yapma süreci nispeten basittir. Aşağıda, Binance'te işlem yapmak için izlenecek adımları ayrıntılarıyla açıklıyoruz:

1. Adım: Binance'e kaydolun

Binance'te işlem yapmanın ilk adımı, yeni bir hesap oluşturmak ve Binance web sitesinde bir kullanıcı hesabı açmaktır. Gereken tek şey geçerli bir e-posta adresi ve güçlü bir paroladır. Bir Binance hesabı oluşturulduğunda, kullanıcı, hesabı doğrulamak için bir onay e-postası alacaktır.

2. Adım: İşlem yapmaya hazırlanın

Bir Binance hesabı oluşturulduktan sonra, kullanıcı kripto para ticareti yapmaya hazırlanmalıdır. Bu içerir:

  • Kripto para birimleri satın alın: Kullanıcılar, ticaret yapmak istedikleri para birimlerinin türünü dikkate almalıdır; yanı sıra satın alma işleminin yapılabileceği yerel para birimi türü.
  • Para yatırma: Binance, para yatırmak için çeşitli yöntemler sunar. Bunlara kredi ve banka kartları, banka havaleleri ve Apple Pay, Google Pay vb. diğer ödeme yöntemleri dahildir.
  • hesabı kurun: para yatırıldıktan sonra, kullanıcının işlem yapmak için hesabı oluşturması gerekecektir. Buna hesap güvenliğinin ayarlanması, işlem limitlerinin belirlenmesi, fiyat uyarılarının ayarlanması vb. dahildir.

3. Adım: Ticarete başlayın

Binance hesabı hazır olduğunda, kullanıcı işlem yapmaya başlayabilir. Binance, diğerleri arasında forex ticareti, marj ticareti, çevrimiçi jeton değişimi gibi çeşitli ticaret seçenekleri sunar. Uzun vadeli ticarette, kullanıcılar uzun vadeli çeşitli para birimlerine yatırım yapar ve para biriminin fiyatı yükseldiğinde kar elde eder. Marj ticaretinde yatırımcılar, para birimlerinin fiyatı kendi lehlerine hareket ettiğinde kar elde etmek için kaldıraca güvenirler. Çevrimiçi jeton değişimi, geleneksel borsalarla aynı prensibe dayanmaktadır, ancak Binance platformu aracılığıyla doğrudan kullanıcılar arasında yapılır.

4. Adım: Kârı çekin

Kullanıcı, Binance'te işlem yaparak kar elde ettikten sonra, çeşitli yöntemler kullanarak karı çekebilir. Bunlara banka havaleleri, kredi/banka kartları, kripto para birimleri ve diğer ödeme yöntemleri dahildir. Para çekme işlemi, seçilen ödeme yöntemine bağlı olacaktır.

Binance Binance tr transfer nasıl yapılır?

Popüler konular

İki hesap birbirine bağlanır. “Binance TR hesabınıza giriş yapın” butonuna (2)... Devamını Oku »

Agna . 2022-05-22

Binance den Binance tr'ye transfer nasıl?

Popüler konular

İki hesap birbirine bağlanır. “Binance TR hesabınıza giriş yapın” butonuna (2)... Devamını Oku »

Karalynn . 2022-02-22

Binance de vadeli işlem nedir?

Popüler konular

vadeli işlem piyasaları parası çok olup piyasanın yükselmesi-düşmesinden bağımsız... Devamını Oku »

Tine . 2022-04-27

Binance tr'den para çekme nasıl yapılır?

Popüler konular

Para çekmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey Binance'den TrBinance'e kripto para... Devamını Oku »

Nicole . 2022-07-20