Kindle'a Kitaplar Nasıl Yerleştirilir?

Yazarı Valli / 2021-11-04

Kindle'a Kitaplar Nasıl Yerleştirilir?

Kindle'a Kitaplar Nasıl Yerleştirilir?


Kindle'a Kitaplar Nasıl Yerleştirilir?

Dijital Kitapları Okumak için Kindle'ınızı kullanın

Bir Kindle cihazınız varsa, tebrikler! Birçok dijital kitaba aynı anda sahip olmaya bir adım daha yaklaştınız. Kitapları Kindle'ınıza almak için Kindle mağazası, üçüncü taraf uygulamaları ve harici depolama aygıtları dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz.

Kindle'ınıza Kitap Koyma Adımları

 • Kindle Store'da alışveriş yapın
 • Kindle'ınızda kitap almanın en kolay yolu, onları Kindle Mağazasından satın almaktır. Bu, Kindle uygulamasının içindedir. Kitabın dijital sürümünü satın aldıktan sonra, Kindle'ınız içeriği hemen indirecektir.

 • Bir Uygulamadan Kitap Yükleme
 • Pek çok farklı uygulama, Kindle'ınıza e-Kitap yüklemenize ve okumanıza olanak tanır. Bunlar Calibre, OverDrive ve Amazon Kindle'ı içerir. Bunların her biri, Kindle'ınıza kitap bulmanın, satın almanın ve yüklemenin farklı yollarını sunar.

 • Harici bir Depolama Aygıtı kullanın
 • Kindle'ınız ayrıca USB yuvası aracılığıyla harici bir depolama aygıtı bağlamanıza olanak tanır. Bu, kitap dosyalarını cihazdan doğrudan Kindle'ınıza aktarmanıza olanak tanır. Bu, bir bilgisayardan veya telefondan kitap indirmenin doğru yolu olacaktır.

Ek İpuçları

 • Kindle'ınız için doğru dosyaları aldığınızdan emin olun. Birçok dosya "mobi" uzantısına sahip olacaktır ve bu, cihazın bunları sorunsuz okuyacağını gösterir.
 • İndirilen tüm dosyalar Kindle'ınız tarafından okunamaz. Kindle'ınızın okuyabileceği kitap biçimlerini indirdiğinizden emin olun.
 • Çok büyük bir dosyanız varsa, onu Kindle'ınıza koymak için harici depolama aygıtına indirin. Her şey, cihazda mevcut olan alan miktarına bağlıdır.

Artık Kindle'ınıza nasıl kitap koyacağınızı bildiğinize göre, eğlenme zamanı!

EPUB'larımı Kindle'a nasıl eklerim?

Kindle'a aktarmak istediğiniz kitabın üzerindeyken farenin sağ tuşuna tıklayın. Cihaza Gönder> Cihaza Belirli Formatta Gönder> Ana Hafıza'ya gidiyoruz. Calibre, dosyayı Kindle tarafından desteklenen formata dönüştürmeye başlayacak ve kitabı Kindle'a ekleyecektir.

EPUB dosyasını doğrudan Kindle'a göndermek için Kindle uygulamasını da kullanabilirsiniz. Kindle uygulamasında, ekranın üst kısmındaki kalem simgesine tıklayın. Dosyalar > Bulut'a tıklayın, ardından EPUB dosyanızı seçin. Dosya, kitabı okuyabileceğiniz yerleşik bir kitap okuyucuda açılır.

Kindle'da bir epub nasıl görünür?

EPUB'da bir kitabımız varsa, onu Kindle'a koymamızın tek yolu onu Calibre'den geçirip MOBI'ye dönüştürmektir. Ancak bu, değişmeye yakın görünüyor. Ve Amazon, "Kindle'a Gönder"in resmi belgelerini, eOkuyucularının zaten EPUB formatını kabul ettiğini yansıtacak şekilde güncelledi. Bu, .epub dosyalarını dönüştürmek zorunda kalmadan doğrudan Kindle'a gönderebileceğimiz anlamına gelir.

Bir epub, Kindle'da bir e-Kitap okuyucu cihazında olduğu gibi görüntülenir. E-Kitap içeriğiniz Kindle'ınızda diğer cihazlardakiyle aynı metin kalitesinde ve biçimlendirmede görüntülenecektir.

Bir kitabı Kindle'a nasıl aktarırım?

Kitapları Kindle E-Okuyucuya Manuel Olarak Gönderin E-Kitabı satın almak için kullandığınız hesapta oturum açın, İçeriği ve Cihazları Yönetin İçerik sekmesinde, göndermek istediğiniz e-Kitabı bulun ve Eylemler düğmesini tıklayın, Cihaz Varsayılanına Gönder'i tıklayın ( veya) Amazon hesabınızla ilişkili Kindle cihazlarının listesini görmek için Diğer cihazlara, eKitabı göndermek istediğiniz cihazı bulun, eKitap teslim onay paneli içeriğini açmak için tablodaki cihaz adına tıklayın, İçerik Gönderiminden Sonra ve Tamamlandı mesajı görünüyor, cihazınızın eKitabı alıp almadığını kontrol edin.

Kindle'a Kitap Nasıl Eklenir?

Kindle'ınıza kitap eklemek, satın alırken günün sırasıdır. Bir kitap tutkunuysanız Kindle, e-Kitapları okumanın harika bir yoludur. Yerel dosyalardan çevrimiçi e-Kitap kitaplığınıza kadar kitapları bir Kindle'a nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kindle dosya biçimlerinden Kindle'ınıza kitap yükleyin

 • 1 Adım: Kindle cihazında sol üst köşedeki Ana Sayfa düğmesine dokunun.
 • 2 Adım: Alt köşedeki dişli simgesine dokunun.
 • 3 Adım: “İçeriği Kindle Cihazına Gönder” seçeneğini seçin.
 • 4 Adım: Cihaz sizden dosyayı seçmenizi ve Kindle cihazıyla ilişkili e-postayı girmenizi isteyecektir.
 • 5 Adım: Bilgisayarınızdan kitabı seçin ve kitabı Kindle'ınıza göndermek için Gönder düğmesine tıklayın.
 • 6 Adım: Kitap otomatik olarak cihaza indirilecektir.

Bir Kindle için Amazon Kitapları Satın Alın

 • 1 Adım: Tarayıcınızda Amazon Kindle mağazasını ziyaret edin.
 • 2 Adım: Satın almak istediğiniz kitabı bulmak için arama düğmesini kullanın.
 • 3 Adım:Kindle cihazınız, kitabın gönderileceği cihazlar listesinde görünecektir. Nakliye hedefi olarak üzerine tıklayın.
 • 4 Adım:Kitabı seçin ve Şimdi Satın Al düğmesini tıklayın.
 • 5 Adım:Amazon hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Oturum açtıktan sonra kitap otomatik olarak Kindle'ınıza indirilir.

Sonuç olarak, bir Kindle'a kitap eklemek basittir. İster Amazon'un Kindle mağazasından çevrimiçi alışveriş yapın, ister bilgisayarınızdan elektronik dosyalar indirin, dakikalar içinde kitap okuyabilirsiniz.

Amazon Kindle Fire HD 8.9 ve Lenovo IdeaTab A2109A arasındaki fark (Kindle Fire HD 8.9 vs Lenovo IdeaTab A2109A)

Fark

Lenovo IdeaTab A2109 Tablet Video Review (HD) Amazon Kindle Fire HD 8. 9 vs Lenovo... Devamını Oku »

Pen . 2021-10-21

Kindle Fire HD Arasındaki Farklar 8. 9 LTE ​​ve Galaxy Sekmesi 8. 9 LTE ​​( Kindle Fire HD 8.9 LTE ​​vs Galaxy Tab 8.9 LTE)

Fark

Amazon Kindle Fire HD 7 Kindle Fire HD 8.9 Kindle Fire HD 8.9 4G LTE Especificaciones ... Devamını Oku »

Celestyna . 2022-06-24

IPad Mini ve Kindle Fire HD 8.9 arasındaki fark: iPad mini vs Kindle Fire HD 8.9 Karşılaştırıldığında

Fark

Samsung Galaxy Tab A vs Tab E Lite Comparison Review Apple iPad Mini ve Amazon... Devamını Oku »

Coriss . 2022-04-18

Amazon Kindle ve Kindle 2 Arasındaki Fark

Fark

Amazon Kindle Paperwhite 4 vs Amazon Kindle Oasis 2 Amazon Kindle'tan Kindle... Devamını Oku »

Blythe . 2022-07-28