Değirmen ve Fabrika Arasındaki Fark Fabrika ile Fabrika Arasındaki Fark

Yazarı Camala / 2022-05-01

Değirmen ve Fabrika Arasındaki Fark Fabrika ile Fabrika Arasındaki Fark

İşte ucuz ithal et ile Yerli et arasındaki fark

Fabrika vs Fabrika

Bir fabrika ve bir fabrika arasında bir karışıklık var mıdır? Bu iki sözcükten bahsedecekken hiç kimsenin karışıklığı yok gibi görünüyor. İnsanlar "değirmen" dediğinde, genellikle un değirmeni veya pirinç değirmeni söz konusudur. Fakat bir fabrika, bazı ürünlerin üretildiği büyük bir alanla ilgilidir.

Değirmen, un değirmeni veya pirinç değirmeni gibi bazı öğütme çalışmalarının yapıldığı bir yerdir. Bir fabrika, makine veya mal üretimi için büyük makinelerin veya bitkilerin bulunduğu bir yerdir. Bu, bir değirmen için gerekli olan makinelerin bir fabrikada üretildiği anlamına gelir. Bu anlamda, bir değirmen bir fabrikanın alt kümesi olarak düşünülebilir.

Bununla birlikte, "değirmen" ilk günlerde özellikle de Sanayi Devrimi sırasında fabrikalara atıfta bulunmak için kullanıldı, çünkü buna su değirmeni kullanıldı. Fakat zamanla "değirmen" terimi fabrikadan çıkarıldı ve sadece pamuk fabrikası, kereste fabrikası, tekstil fabrikası, kağıt fabrikası, şeker fabrikası, ipek fabrikası, pirinç fabrikası ve bunun gibi oldu. Bu değirmenlerin her birinde, ham maddeler farklı maddeler yapmak için öğütülür.

Fabrikalar, fabrikalarla karşılaştırıldığında, daha gelişmiş makineler ve diğer ürünler üretmeleri gereken büyük makinelere sahiptir. Dahası, fabrikalardaki üretim yüksek olduğundan fabrikalara kıyasla büyük depolar var. Fabrikalar ayrıca değirmenlerle ilgili ağır makinalara sahipler.

Ayrıca emek açısından, fabrikalar ve fabrikalar arasında bir fark var. Fabrikalar fabrikalarla karşılaştırıldığında genellikle daha fazla emeğe sahiptir. Sermaye açısından fabrikalar daha büyük bir sermaye yatırımı yapıyorlar.

Özet:

1. Bir değirmen, un değirmeni veya pirinç değirmeni gibi bazı öğütme çalışmalarının yapıldığı bir yerdir. Bir fabrika, makine veya mal üretimi için büyük makinelerin veya bitkilerin bulunduğu bir yerdir.
2. Bununla birlikte, ilk günlerde, özellikle Sanayi Devrimi sırasında fabrikalara atıfta bulunmak için bir değirmen kullanıldı, çünkü buna su değirmeni kullanıldı.
3. Fabrikalar, fabrikalarla karşılaştırıldığında, daha karmaşık makineler ve diğer ürünler üretmeleri gereken büyük makinalara sahipler.
4. Fabrikalar ayrıca değirmenlerle ilgili ağır makinalara sahiptir.
5. Fabrikalar fabrikalara kıyasla genellikle daha fazla emeğe sahiptir. Sermaye açısından fabrikalar daha büyük bir sermaye yatırımı yapıyorlar.
6. Fabrikalardaki üretim yüksek olduğu için değirmenlere kıyasla büyük depolar var.
7. Bir değirmen, bir fabrikada üretilen bir değirmen için gerekli olan makine fabrikanın bir alt kümesi olarak adlandırılabilir.

El el ile değirmen yel ile deyiminde ne anlatılmak istenmiştir?

Popüler konular

AtasözüDüzenle [1] İnsanlar birbirlerine yardım etmeden başarıya ulaşamazlar. Bu durum,... Devamını Oku »

Tamar . 2022-07-28

Değirmen hangi hareketi yapar?

Popüler konular

Değirmen dönme hareketi yapar. Hortumdaki su itme hareketi yapar. Değirmen taşı hangi... Devamını Oku »

Natasha . 2022-06-21

Bilyalı değirmen nedir?

Popüler konular

Bilyalı değirmen, mikron ebatlarında malzeme elde etmek için çok verimli ve en uygun... Devamını Oku »

Alisha . 2021-12-24

Başım sükutu öğüten Uçsuz bucaksız değirmen ne demek?

Popüler konular

İlk iki dizide maddi durumu anlatan bir betimleme söz konusu: “Başım sükutu öğüten/... Devamını Oku »

Agace . 2021-12-28