Mobil Bbva ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Yazarı Anneliese / 2022-06-17

Mobil Bbva ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Mobil Bbva ile Ödeme Nasıl Yapılır?


BBVA Mobil ile ödeme nasıl yapılır?

Movil BBVA, Banco BBVA tarafından mobil cihazlar üzerinden mal ve hizmet ödemelerini kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir uygulamadır. Bu uygulama ile transfer yapmak, ödeme almak için ödeme yapmak ve satın alma yapmak mümkündür. Bu kılavuz, bu uygulamayla güvenli ve kolay bir şekilde ödeme yapmak için izlenecek adımları açıklayacaktır.

1. BBVA Mobil uygulamasının açıklaması

Movil BBVA, mobil cihazlar ve tabletler için geliştirilmiş, kullanıcıların telefonlarıyla ödeme yapmalarını, para çekmelerini ve transfer yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. Kullanıcı bu fonksiyonların yanı sıra kredi ve banka kartlarını yönetebilir, ek kredi kartı talep edebilir, hesap bilgilerini alabilir, banka kartları ile işlem yapabilir vb.

2. Uygulamanın kaydedilmesi ve indirilmesi

BBVA Mobil uygulamasını kullanmak için basit bir kayıt işlemi gerçekleştirmek gerekiyor. Bunu yapmak için kullanıcının yazılımı App Store, Google Play veya Windows Phone Store gibi akıllı telefon indirme platformundan indirmesi gerekir. Kurulduktan sonra, kaydı tamamlamak için uygulamanın talimatlarını izlemelisiniz. Kayıt işleminin Çevrimiçi Bankayı kullanmak için kullanılan aynı kimlik bilgileriyle gerçekleştirileceğini dikkate almak önemlidir.

3. Uygulamanın kullanımı

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kullanıcı uygulama arayüzüne doğrudan mobil cihazından erişebilecektir. Bu andan itibaren kullanıcı, Móvil BBVA ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilecektir:

  • Ödeme yapma ve alma: Kullanıcı, farklı hesaplar arasında transfer yapabilecek, banka/kredi kartı ile ödeme yapabilecek ve diğer kullanıcılardan ödeme alabilecektir.
  • Kredi/banka kartlarını yönetin: Kullanıcı, kredi ve banka kartlarını yönetebilecek, ek kart talep edebilecek, kayıp kartları bloke edebilecek ve bunlarla işlem yapabilecek.
  • Hesaplarınız hakkında sorgulama yapın: Kullanıcı, çek, tasarruf ve yatırım hesapları ile ilgili bakiye, hareketler ve son tahsilatlar dahil olmak üzere sorgulama yapabilecektir.

4. güvenlik

Movil BBVA, iki adımlı kimlik doğrulama gibi iyi bir güvenlik düzeyine sahiptir. Bu, kullanıcının her işlem için SMS ile telefonuna gönderilecek bir kodu girmesi gerektiği anlamına gelir. Bu şekilde, kullanıcının hesabı korunacak ve yetkisiz erişime karşı güvende olacaktır.

Cep telefonunuzdan BBVA ile nasıl ödeme yapılır?

Cep telefonunuzun bir NFC çipi olduğundan emin olun (temassız ödemeyi mümkün kılan budur) Temassız ödeme uygulamaları Telefonda NFC işlevini etkinleştirin, Telefonu NFC kasiyerine veya ödeme terminaline yaklaştırın, Bir anahtar veya biyometrik aracılığıyla ödeme yetkisi verin tanıma, Ödeme onayı alın ve bu kadar!

Cep telefonumla ödeme yapmak için ne yapmam gerekiyor?

Cep telefonunuzu ödeme yapacak şekilde yapılandırın Sistem Ayarlarını açın ve "Uygulamalar" bölümüne girin, "Varsayılan Uygulamalar" menüsüne tıklayın, "Dokun ve öde" seçeneğini arayın ve içinde kullanmak istediğiniz varsayılan ödeme uygulamasını seçin. Google Pay, Samsung Pay veya farklı bir ödeme. Uygulamayı App Store veya Play Store'dan indirin Bir ödeme yöntemi seçin Ödemeyi yapmak için bir kredi veya banka kartı ekleyin. Cihaz bu seçeneği desteklediği sürece. Aynı ödeme programından kart bilgilerini girerek yapabilirsiniz. Uygulamayı ödeme için hazırlayın Uygulama ödemelerini cep telefonunuza kaydetmek için bir PIN numarası seçin. Promosyonun güvenli olması için aynı ödeme programından bir PIN oluşturabilirsiniz. Akıllı! Artık cep telefonunuzla ödeme yapmaya hazırsınız.

BBVA'da dijital kartla nasıl ödeme yapılır?

Satın alma işleminiz için ödeme yaparken dijital kart bilgilerinizi girin; BBVA Cüzdan uygulamasına girmeniz, kartınızı seçmeniz ve dinamik CVV'yi kontrol etmeniz yeterli, hepsi bu! Bu, fiziksel olarak bir kart taşımanıza gerek kalmadan satın aldığınız sırada cep telefonunuzdan yapılabilir. Satın alma fiziksel bir mağazadan yapıldıysa, ödemeyi BBVA Cüzdan kartı ile yaptığınızı yetkili kişiye söylemelisiniz.

BBVA kartımı cep telefonuma nasıl bağlarım?

BBVA México uygulamanıza girin ve kredi kartınızı seçin. Fiziksel kartın arkasında gelen 3 haneyi (CVV) yakalayın. Oluşturulan kod ile işlemi onaylayın. Aynı kart arama motorundan telefonunuza kaydetme seçeneğiniz vardır. Kartınızı cep telefonunuza kaydettikten sonra her alışverişinizde kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA daki BBVA ne demek?

Popüler konular

Doğuş Holding'in sahip olduğu ,89 oranındaki Garanti Bankası (Garanti BBVA) hissesinin... Devamını Oku »

Gisela . 2022-03-06

NFC Bbva ile nasıl ödeme yapılır?

İnternet ve Tarama

¿Cómo pagar con NFC BBVA?Beneficios de pagar con NFC BBVA Uno de los principales beneficios de utilizar... Devamını Oku »

Wilie . 2022-07-15

Mobil Bankia ile nasıl ödeme yapılır?

İnternet ve Tarama

Cómo Pago Con El Móvil BankiaCómo Pago Con El Móvil BankiaLos servicios bancarios móviles pueden... Devamını Oku »

Aloisia . 2022-02-27

Bbva'da Bizum nasıl yapılır?

İnternet ve Tarama

Cómo Hacer Bizum en BBVABizum es un sistema de pago instantáneo para usuarios españoles. Se trata... Devamını Oku »

Ailey . 2022-05-26