tik tok nasıl yapılır

Yazarı Jenilee / 2022-03-29

tik tok nasıl yapılır

tik tok nasıl yapılır


Tik Tok Nasıl Yapılır?

Bu Basit Adımları İzleyin

TikToks yapmak kolay, eğlenceli ve kim olduğunuzu ifade etmenin harika bir yoludur. Fıkralarınızı, fikirlerinizi ve içeriklerinizi takipçilerinizle paylaşmak, daha fazla izlenme elde etmek için çok önemlidir. Bu basit adımları izleyerek ilk TikTok'unuzu yapmaya hazır olacaksınız. Hadi başlayalım!

1. Başlamadan Önce Bilin

Kim olduğunuz ve videoyu kimin için yaptığınız konusunda net ve dürüst olmalısınız. Daha fazla insanın içeriğinize ilgi duyabilmesi ve onunla etkileşim kurabilmesi için onu ilgi çekici tutmaya çalışın.

2. Bir Konsept Geliştirin

Tanımlanmış bir konsepte sahip olmak, TikTok'larınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Buna müziğin zamanlaması, karakterler, ayarlar ve eklemek istediğiniz tüm efektler dahildir. Video fikirleri ve temaları da hayranlarınızın size bağlı hissetmelerini sağlamak için önemlidir.

3. Videolarınızı Çekin

TikTok'larınızı oluştururken videolarınızı çekmek için gelişmiş teknikleri kullanmayı öğrenebilirsiniz. Buna ışığın etkili kullanımı, iyi açılar bulma ve video sabitlemeyi kullanma gibi şeyler dahildir. Bir gün öncesinden çekim planı yaparsanız videolarınızı çekmek çok daha kolay ve güzel olacaktır.

4. Videonuzu düzenleyin

TikTok videolarınızı düzenlemek ve üretmek için çeşitli araçlar ve uygulamalar mevcuttur. İçeriğinizi istediğiniz gibi oluşturmak için çeşitli düzenleme seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bazı örnekler şunları içerir:

  • Videoyu kes: Bu araç, videolarınızı istediğiniz gibi kırpmanıza ve düzenlemenize yardımcı olacaktır.
  • Öğe Ekle: Bu, videonuza efektler, resimler ve çok çeşitli içerikler eklemenizi sağlar.
  • Kaliteyi arttır: Sonucunuzun daha profesyonel ve çekici olması için dosyalarınızın ses ve video kalitesini ayarlayabilirsiniz.
  • müzik ekle: Telif hakkı olmayan müzikler bulabilir ve videolarınızda endişelenmeden kullanabilirsiniz.

5. Videonuzu paylaşın

Artık videonuzu düzenlediğinize göre, onu dünyayla paylaşma zamanı! Videonuzun dikkat çekmesi için ilginç bir başlık ve açıklama eklemeyi unutmayın. Kolayca bulunabilmesi için içerikle ilgili anahtar kelimeler eklemeye çalışın.

6. Kitlenizle Etkileşime Girin

Videonuz yayınlandıktan sonra, kitlenizle etkileşime geçmesi için onu teşvik edin. Hayranlarınızın yorumlarını kontrol edip yanıtlarsanız ve ayrıca yeni takipçilerinize onları karşılamak için yanıt verirseniz hedef kitleniz sizi destekleyecektir.

Ve hazır!

Bitirdin! Artık TikTok için içerik oluşturma maceranıza başlamaya hazırsınız. Seyahatiniz de iyi şanslar!

TikTok'ta fotoğraf ve müzik içeren bir video nasıl yapılır?

Video oluştur Cihazınızda TikTok'u açın, Alt ortada bulunan +'ya basın, Kamera ekranı açılacak, Sağ altta kırmızı butonun yanında upload seçeneği var, Upload'ı seçiyoruz, Tüm fotoğraflar çıkacak veya galerideki videolar, Kullanılacak fotoğrafları seçin, Ardından müziği seçin, Müziği seçmek için TikTok Ses Kitaplığına gitmeniz gerekecek, Kullanmak istediğiniz müziği seçin, Müziğinizi seçtikten sonra, Klip seçeneği, klibi TikTok'ta videonuzu keyiflendirmek için kullanabilirsiniz, bazı klipler ek animasyonlar ekler, Son olarak videoyu yüklemek ve hikayelerinizde paylaşmak için kırmızı düğmeye basın.

TikTok'ta resimli video nasıl yapılır?

Her şeyden önce, TikTok uygulamasını açın ve yeni bir video oluşturmaya başlamak için “+” simgesine dokunun. Seçmek için aşağıda ve ekranın sağında bulunan "Yükle" düğmesine gidin. Video veya fotoğraf ekleme seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz, bu nedenle ikinci seçeneği seçin. Şimdi, eklemek istediğiniz fotoğrafları klipte görünmelerini istediğiniz sırayla seçmeniz gerekecek. Seçildikten sonra, düzenlemek için üzerlerine tıklamanız gerekir.

Düzenleme çubuğunda, üst kısımda süre ayarları, efektler, geçişler, müzik vb. farklı araçlar bulacaksınız. Örneğin, fotoğrafların içinden geçtiği bir arka plan teması, bir görüntü ile diğeri arasında geçiş ekleyebilir, TikTok galerisinden bazı efektleri uygulayabilirsiniz vb. Baskı bittiğinde, "Yayınla" düğmesine basın, hepsi bu kadar. Artık TikTok'ta resimlerle kendi videonuzu oluşturdunuz. İyi eğlenceler!

Tik-Tok uygulamasında olmayan sesler nasıl eklenir?Tik-Tok?

Öğreticileri Durdur

Tik-Tok uygulamasında olmayan sesler nasıl eklenir? Ses efektleri, günlük olarak yapılan ve uygulamaya... Devamını Oku »

Mercedes . 2021-11-11

Tik Tok'ta nasıl düet yapılır?

İnternet ve Tarama

Ciertas celebridades subieron vídeos particularmente a fin de que los cantes. Otra gente hacen lo mismo.... Devamını Oku »

Else . 2022-03-07

Tik Tok'taki fotoğraflardan nasıl video yapılır?

Öğreticileri Durdur

      Son yılların en popüler uygulamalarından biri olan Tik Tok, günlük yüksek kullanıcı... Devamını Oku »

Maiga . 2021-11-03

Tik tok videolu tepkiler nasıl yapılır?

Öğreticileri Durdur

      Trend olan, yani ağda en popüler olan videolar, birçoğumuzun o videoyu düşünmesi... Devamını Oku »

Orsola . 2022-05-30